Короткозорість і далекозорість коригуються
Існують різні порушення зору, найчастіше з яких діагностуються короткозорість (міопія) і далекозорість (гіперметропія).
Короткозорість проявляється в тому, що людина чудово бачить поблизу, а предмети, що знаходяться далеко, ніби розпливаються. Далекозорість ж навпаки не дозволяє добре бачити те, що знаходиться поблизу, а предмети вдалині видно чітко.
Ці порушення можуть виникнути в різному віці і з різних причин, тому лікування і корекція для різних пацієнтів може абсолютно відрізнятися. Для поліпшення якості життя і зниження навантаження на органи зору офтальмологи призначають корекцію зору за допомогою окулярів або м'яких контактних лінз (мкл). Якщо ви відчуваєте, що стали гірше бачити, обов'язково зверніться до лікаря-офтальмолога, який проведе комплексне обстеження. Це дозволить визначити точний діагноз і підібрати методи корекції зору.
Що врахувати при виборі лінз
Вибір контактної оптики – це важливий крок, до якого потрібно підійти серйозно. Необхідно врахувати багато чинників, щоб уникнути можливих неприємних наслідків для здоров'я очей.
Отже, які ж параметри необхідно знати, щоб правильно обрати лінзи:
- Оптична сила в діоптріях:
- при далекозорості - зі знаком «+»;
- при короткозорості - зі знаком «-»;
- Радіус кривизни. Зазвичай має показник від 8,4 до 9 одиниць і залежить від індивідуальної форми очного яблука;
- Матеріал, з якого виготовлені лінзи. Порадьтеся з офтальмологом, який матеріал для вас є найбільш прийнятним. На даний момент найбезпечнішими і найзручнішими визнані гідрогелеві і силікон-гідрогелеві лінзи;
- Термін носіння – одноденні або планової заміни (наприклад, двотижневі, місячні, квартальні);
- Режим носіння:
- денний – використовуються лінзи тільки під час неспання;
- гнучкий – можливе цілодобове носіння, але не більше 1-2 ночей поспіль;
- пролонгований – до 7 днів носіння, не знімаючи;
- безперервний – можуть носитися безперервно протягом тривалого часу (до 1 місяця).
Також для комфортного носіння необхідно враховувати рівень проникнення кисню до рогівки ока та вміст вологи контактної оптики. Це дозволить уникнути можливих неприємних наслідків, таких як роздратування, сухість, запальні процеси рогівки і т.п.
Як часто купувати контактні лінзи
Залежно від вашого способу життя, а також рекомендацій лікаря ви можете купувати контактні лінзи для далекозорості або короткозорості з різним терміном носіння.
За тривалістю носіння мкл поділяються на наступні види:
- одноденні. Дуже зручні, не вимагають особливого догляду – вранці наділи, ввечері зняли і викинули. Але на цей вид контактної оптики завжди більш висока ціна порівняно з іншими видами;
- частої планової заміни (на один або два тижні);
- стандартної планової заміни (від 1 до 3 місяців);
- традиційні (в середньому на 6 місяців).
Найбільш популярними є двотижневі, місячні і одноденні контактні лінзи для далини.
Вибір за вами, але пам'ятайте, чим ретельніше ви доглядаєте за своїми лінзами, вчасно міняєте, тим менше на них накопичується білкових відкладень. А це означає, що ризик запалення і отримання бактеріальної інфекції знижується.
Не забувайте про ретельний і своєчасний догляд, і нехай ваші очі будуть здоровими!