Види, плюси та мінуси контактних лінз з гідрогелю
М'які контактні лінзи (мкл) з гідрогелю свого часу зробили прорив на ринку контактної корекції зору, практично повністю витіснивши жорсткі лінзи. За статистикою сьогодні всього 10% людей, які користуються контактною оптикою, носять жорсткі види лінз, в основному при важких порушеннях зору.
Найвагомішою особливістю гідрогелевих мкл є високий вміст вологи, вода – їхня головна складова. Вони комфортні, абсолютно не відчуваються в оці, період звикання до них фактично відсутній. Також плюсом лінз з гідрогелю є те, що ними можуть користуватися пацієнти з алергією на силікон.
З іншого боку, високий вміст вологи сприяє тому, що така лінза з часом змінює структуру, стає більш крихкою, схильною до механічних пошкоджень, що ускладнює її надягання і знімання.
Ще одна особливість – на гідрогелевих лінзах, в порівнянні з силікон-гідрогелевими, накопичується більша кількість білкових відкладень. Це підвищує ризик виникнення запальних процесів, особливо при недотриманні обов'язкових правил догляду.
Гідрогель має один серйозний недолік – низький рівень пропускання кисню до рогівки. Пов'язано це з тим, що гідрогелеві мкл чималі в діаметрі, а також щільно прилягають. Під час їхнього безперервного багатогодинного носіння можуть з'явитися неприємні відчуття (в основному сухість в очах, оскільки волога має властивість випаровуватися). Цей вид мкл дозволено носити тільки в денному режимі, не більше 8-12 годин поспіль. Щоб уникнути дискомфорту, лікарі-офтальмологи також радять закапувати очі зволожуючими краплями.
Гідрогелеві лінзи тривалого носіння
Контактні лінзи, гідрогелеві в тому числі, поділяються за терміном носіння на одноденні і планової заміни.
При користуванні контактною оптикою планової заміни (двотижневі, місячні, квартальні мкл і т.п.) важливо неухильно дотримуватися гігієни, своєчасно і правильно за нею доглядати, щоб забезпечити максимальну ефективність і мінімізувати ризик виникнення запалень. Також потрібно стежити за встановленим виробником терміном носіння і своєчасно замінювати лінзи на нову пару.
Рекомендації офтальмологів
Перед першим підбором будь-якої контактної оптики слід обов'язково звернутися до лікаря-офтальмолога і пройти комплексне обстеження. З огляду на особливості будови органів зору, здоров'я в цілому, а також вашого способу життя, доктор порадить ті лінзи, які підійдуть саме вам.
Надалі, знаючи всі індивідуальні параметри, ви зможете самостійно замовити контактні лінзи в інтернет-магазині або ж придбати їх в магазині оптики. Будьте здорові!