Замовити дзвінок

+38 (044) 490 40 94

+38 (044) 490 40 94

Синдром сухого ока: вибір контактних лінз при синдромі сухого ока

Чи можна носити м'які контактні лінзи (МКЛ) при синдромі сухого ока?

 

Це питання багато хто задає собі зі страхом. Особливо люди, котрі давно носять лінзи або регулярно працюють за комп'ютером. Адже саме вони найчастіше стикаються з цією проблемою.

 

Для таких чоловіків і жінок є хороша новина. Їм можна носити лінзи. Однак підходити до вибору засобів корекції потрібно максимально відповідально.

 

Суть проблеми синдрому сухого ока

Синдром сухого ока (ССД) — хвороба, при якій порушується структура і стабільність слізної плівки. Патологія проявляється сухістю, дискомфортом і почервонінням очей. Хворіють в основному офісні працівники і люди, котрі кілька років носять МКЛ.

 

Причини розвитку ССД в сучасному світі:

  • носіння лінз, які порушують структуру слізної плівки;

  • тривала робота за комп'ютером;

  • часте перебування в кімнаті з увімкненим кондиціонером;

  • прийом деяких лікарських препаратів (оральні контрацептиви, антидепресанти, сечогінні та антигістамінні засоби).

 

 

Більшість контактних лінз погано змочується. Носіння таких виробів призводить до скорочення часу розриву слізної плівки. А це викликає патологічне пересихання очей.

 

Не так давно синдром сухого ока був протипоказанням до носіння МКЛ. Однак наука не стоїть на місці. А виробники знаходять способи полегшити життя своїм споживачам. Вони створюють нові моделі МКЛ, випускають більш досконалі розчини і зволожуючі краплі. Все це дозволяє носити контактні лінзи, навіть маючи синдром сухого ока.

 

Думка офтальмологів

Сухість очей — це не привід відмовлятися від контактних лінз. Особливо якщо ви звикли і не уявляєте своє життя без них.

 

 

ССО може виникати з різних причин. І далеко не завжди винні контактні лінзи. До розвитку хвороби нерідко призводять вікові зміни слізних залоз і особливості сучасного способу життя. Наприклад, людина може довго сидіти за комп'ютером або працювати в приміщенні з кондиціонером. Це веде до випаровування сльози і порушення структури слізної плівки. Наслідок — синдром сухого ока.

 

На щастя, сьогодні є безліч способів боротьби з проблемою. Найпростіший — використовувати зволожуючі краплі. Ці препарати можна купити в будь-який оптиці або інтернет магазині. Кращі зволожуючі засоби випускають компанії Alcon і Bausch & Lomb. Це Systane Aqua, Systane BALANCE, Systane ULTRA і Biotrue drops. До складу цих крапель входять найбезпечніші консерванти, які не виявляють токсичної дії і не шкодять очам.

 

 

Однак зволожуючі препарати — це не панацея. Вони полегшують симптоми, але не усувають причину. Тому до вирішення проблеми слід підходити більш глобально. По-перше, усунути дію провокуючих чинників. По-друге, підібрати гарні лінзи і розчин.

 

Наприклад, якщо ви багато працюєте за комп'ютером, постарайтеся скоротити кількість проведених за монітором годин. Якщо в кімнаті є кондиціонер — вмикайте його рідше. Працюєте в офісі і не маєте такої можливості? Сядьте подалі і запасіться зволожуючими краплями.

 

 

І запам'ятайте. Багато чого залежить від лінз. Цілком можливо, що правильний підбір дозволить вам забути про свою проблему. Адже багато пацієнтів перестають відчувати дискомфорт після зміни МКЛ і розчину.

 

Які МКЛ підійдуть при синдромі сухого ока

Людям з ССО необхідні контактні лінзи з певними характеристиками:

  • високим вмістом вологи і гідрофільністю;

  • стійкістю до дегідратації;

  • низьким кутом змочуваності;

  • хорошою біосумісністю з тканинами ока.

 

МКЛ повинні містити багато вологи і добре утримувати її. Буде дуже до речі, якщо у лінз виявиться висока киснева проникність. Адже саме від цього показника залежить здоров'я очей.

 

 

Низький кут змочуваності гарантує достатнє зволоження лінз протягом дня. Це означає, що вони будуть притягувати слізну рідину і не порушать стабільність слізної плівки. Таким чином МКЛ не будуть підсихати і підсушувати очі.

 

Контактні лінзи при ССО необхідно підбирати разом з офтальмологом. Адже тільки лікар зможе визначити, які з них підійдуть в конкретному випадку.

 

М'які контактні лінзи для людей з ССО

Сьогодні у продажу є декілька моделей МКЛ, які найкраще підійдуть людям з сухістю очей. Серед них — одноденні, двотижневі і щомісячні лінзи. Давайте розглянемо кожні з них детальніше.

 

1-Day Acuvue Oasys with HydraLuxe

Остання розробка відомої компанії Johnson & Johnson. 1-Day Acuvue Oasys with HydraLuxe — це одноденні МКЛ з особливим тіафільним дизайном. Вони буквально наповнені рідиною, тому вбудовуються в слізну плівку і забезпечують до 18 годин комфортного носіння. Лінзи пропускають 98% кисню, дозволяючи очам вільно дихати і залишатися здоровими.

 

 

Dailies Total 1

Dailies Total 1 — одноденні МКЛ американської компанії Alcon. Вони зроблені з особливого водоградієнтного матеріалу і не мають аналогів на ринку. Лінзи містять до 100% вологи на поверхні, що робить їх неймовірно комфортними в носінні. Вони відмінно зволожуються і не викликають сухості очей. А завдяки високій кисневій проникності не шкодять рогівці і не викликають небезпечних ускладнень.

 

 

Acuvue Oasys with Hydraclear Plus

Лінзи розраховані на двотижневу заміну, тому підійдуть людям, котрі не хочуть купувати одноденки. Acuvue Oasys with Hydraclear Plus зроблені з особливого гідрофільного матеріалу, тому добре утримують рідину. Вони відмінно змочуються і пропускають достатньо повітря. Тому ходити в них зручно і безпечно.

 

 

Biofinity

Biofinity — одні з кращих МКЛ щомісячної заміни. Вони створені із застосуванням технології Aquaform і мають хорошу гідрофільність. Разом з тим лінзи відрізняються високою кисневою проникністю — 160 Dk / t. Вони не викликають сухості очей, що дозволяє носити їх при ССД.

 

 

Air Optix Night & Day Aqua

Ще одні якісні лінзи щомісячної заміни. Air Optix Night & Day Aqua мають найвищу киснепроникність серед існуючих МКЛ. Вони досить добре зволожуються, не порушують циркуляцію слізної рідини і не викликають сухості очей.

 

 

Принципи підбору лінз при ССД

Щоб лінзи підійшли, їх потрібно підбирати разом з лікарем. А для догляду за МКЛ слід використовувати багатоцільові розчини, які містять зволожуючі компоненти:

Якщо цього недостатньо, лінзи потрібно зволожувати краплями протягом дня.

 


06.12.2018