Замовити дзвінок

+38 (044) 490 40 94

+38 (044) 490 40 94

Чи шкідливо спати в контактних лінзах

Сон в лінзах — це не страшно і не шкідливо. Але тільки коли ви спите в «правильних» лінзах. А якщо ні ... Що ж, тоді будьте готові до ускладнень і їх лікування.

Чи можна спати в контактних лінзах

Сьогодні контактні лінзи роблять з двох типів матеріалів:

 • гідрогелю;

 • силікон-гідрогелю.

Гідрогелеві МКЛ розраховані на денне носіння, до 8-12 годин на добу. А це означає, що засинати в них категорично заборонено. Порушуючи це правило, ви ризикуєте нашкодити своїм очам.

 

Силікон-гідрогелеві МКЛ можуть мати різні режими носіння:

 • денний;

 • гнучкий;

 • пролонгований;

 • безперервний.

Виробники дозволяють засинати в МКЛ з гнучким, пролонгованим і безперервним режимами носіння. Але багато лікарів не дозволяють робити цього. Адже, якщо ви спите в лінзах, то ризикуєте отримати інфекційні, гіпоксичні і алергічні ускладнення.

 

Професор Джеймс Оран з Колумбійського університету порівняв контактні лінзи з чашками Петрі, які використовують в лабораторіях для вирощування колоній бактерій. Засинаючи в МКЛ, ви залишаєте в очах «розсадник» мікробів. Як ви думаєте, наскільки це «корисно»?

 

Скільки можна спати в силікон-гідрогелевих лінзах

МКЛ з силікон-гідрогелю активно пропускають повітря, завдяки чому не викликають кисневого голодування (гіпоксії) рогівки. А це дозволяє уникнути гіпоксичного набряку, який робить рогову оболонку вразливою перед шкідливими мікроорганізмами. Тому в лінзах з хорошою кисневою проникністю засинати набагато безпечніше.

 

Скільки можна спати в МКЛ — залежить від їх режиму носіння:

 • гнучкий режим дозволяє засинати в лінзах 1-2 рази на тиждень;

 • пролонгований допускає сон в МКЛ до 6 ночей поспіль;

 • в лінзах безперервного носіння можна спати і ходити цілий місяць, не знімаючи.

 

Якщо ви розумієте, що ваш спосіб життя не дозволить щодня знімати МКЛ, вибирайте лінзи безперервного носіння. Оскільки вони мають кращі гігієнічні характеристики, з ними ви ризикуєте менше всього.

 

Щоб підібрати МКЛ, зверніться до офтальмолога. Лікар обстежить вас і з'ясує, чи немає у вас протипоказань до безперервного носіння. А також видасть рецепт, за яким ви зможете купувати контактні лінзи.

Чому не можно спати в лінзах з гідрогелю

В гідрогелевих МКЛ спати заборонено. Вони погано пропускають повітря, що призводить до гіпоксії рогівки. В результаті ближче до вечора вона набрякає і стає вразливою перед шкідливими мікроорганізмами.

 

Як ви думаєте, що станеться, якщо ви залишите на ніч лінзи, які за день перетворилися на «розсадник» бактерій? Правильно, ви нашкодите роговій оболонці. А значить, у вас може з'явитися виразка рогівки, кератит або інше інфекційно-запальне захворювання.

 

Так що подумайте про своє здоров'я. І не ризикуйте, засинаючи в гідрогелевих МКЛ.

Що робити, якщо заснув в гідрогелевих лінзах

Заснувши в МКЛ, багато людей прокидаються з червоними очима, що «закисли» . Якщо з вами таке сталося, негайно зніміть лінзи і покладіть їх в контейнер для дезінфекції. А очі промийте зволожуючими краплями. Одягніть окуляри і ходіть в них до кінця дня. До вечора очі встигнуть відпочити, а з рогівки зійде набряк. При відсутності ускладнень на наступний день ви знову надягнете лінзи.

 

Вам слід занепокоїтися, якщо на ранок у вас з'явилися тривожні симптоми:

 • сильне свербіння і дискомфорт;

 • рясна сльозотеча;

 • світлобоязнь;

 • печіння в зоні очей.

 

Перераховані симптоми часто вказують на небезпечні ускладнення. Тому при їх появі вам слід звернутися до офтальмолога. Причому зробити це потрібно якомога швидше. Запам'ятайте, що відсутність лікування часто призводить до тяжких наслідків. Наприклад, на тлі виразки рогівки у вас може з'явитися більмо ів майбутньому ви будете гірше бачити. А через нелікований увеїт вам можуть навіть видалити око.

 

Після сну в лінзах важкі ускладнення зустрічаються рідко. І тим не менше вони бувають. Так що не ризикуйте і не розраховуйте на своє везіння. Якщо у вас з'явилися тривожні симптоми, відразу ж ідіть в лікарню.

 

Що буде, якщо не знімати лінзи на ніч

За день на поверхні МКЛ встигає зібратися безліч ліпідних і білкових відкладень. Вони є ідеальним середовищем для розмноження патогенних мікроорганізмів. А це загрожує зміною мікрофлори очей і розвитком інфекційних ускладнень.

 

Сон в МКЛ може викликати такі захворювання:

 • акантамебний кератит;

 • ерозії і виразки рогівки;

 • кон'юнктивіт або кератокон'юнктивіт;

 • алергічний кон'юнктивіт;

 • неоваскуляризацію рогівки;

 • синдром сухого ока і т.д.

 

Згідно з даними наукових досліджень, 30-70% користувачів порушують правила догляду за МКЛ. Вони забувають зняти їх на ніч, надягають немитими руками, самостійно змінюють розчини і краплі, які рекомендував лікар. Все це зазвичай і призводить до розвитку ускладнень.

 

Що робити, якщо немає можливості зняти лінзи

Спосіб життя багатьох людей не залишає часу і сил на повноцінний догляд за МКЛ. Втомившись до вечора, легко розслабитися і заснути в контактних лінзах. А збираючись у відрядження, можна з легкістю забути вдома контейнер і пляшку з багатоцільовим розчином.

 

Якщо ви розумієте, що не зможете щодня знімати МКЛ, носіть лінзи пролонгованого або безперервного носіння. А якщо боїтеся спати в МКЛ — вибирайте одноденки. Вони найбільш безпечні та комфортні з усіх існуючих лінз. А головне, їх можна спокійно зняти і викинути в кінці дня. І наступного ранку надіти свіжу чисту пару.

 

Популярні одноденні МКЛ:

Одноденки — ідеальний варіант для тих, хто боїться ускладнень і не хоче засинати в МКЛ.

Одноденні лінзи вирішують відразу кілька проблем:

 1. Знижують ризик розвитку інфекційних ускладнень.

 2. Позбавляють від щоденного використання контейнерів і розчинів.

 3. Дозволяють заощадити на засобах для догляду (багатоцільових розчинах, пероксидних системах).

 4. Забезпечують максимум комфорту протягом дня.

 

Незважаючи на масу переваг, одноденки мають один недолік. Їх все ж потрібно знімати перед сном. Але для цього вам буде потрібно не більше 1 хвилини. Цього часу вистачить, щоб помити руки, зняти МКЛ і відправити їх в сміттєву корзину.

 

Контактні лінзи, в яких можна спати

Якщо ви хочете постійно або періодично засипати в лінзах, зверніть увагу на такі моделі:

Перш ніж купувати будь-які з перерахованих лінз, обов'язково порадьтеся з офтальмологом. Запам'ятайте, що спати в МКЛ можна тільки з дозволу лікаря.


04.02.2019