Замовити дзвінок

+38 (044) 490 40 94

+38 (044) 490 40 94

Керування автомобілем у контактних лінзах

Керування автомобілем потребує особливої уважності та концентрації. Поведінка інших учасників руху, погодні умови, погана дорога у вирішальний момент можуть вимагати миттєвої реакції. Тому важливий якісний зір без перешкод.

 

Людина з короткозорістю чи далекозорістю отримує права, якщо корегує зір контактними лінзами чи окулярами — до 8 діоптрій, с астигматизмом — до 3.

 

Офтальмологи визнають лінзи комфортнішим варіантом корекції зору, якщо ви керуєте автомобілем.

 

 

Переваги контактних лінз за кермом

Якщо скельця окулярів запотівають, самі окуляри сповзають, натирають, то з лінзами таких проблем немає.

 

Навпаки, в лінзах набагато зручніше керувати автомобілем, тому що вони:

  • не викривляють розміри оточуючих предметів;
  • не сковують рухи, якщо потрібно різко повернути голову, щоб оцінити ситуацію на дорозі;
  • не обмежують периферійний зір — дужки й оправа не перекривають огляд;
  • дозволяють краще орієнтуватися у просторі — не потрібно крутити головою, як в окулярах, достатньо подивитися в дзеркало під потрібним кутом;
  • гарантують вищу і, головне, постійну гостроту зору — не потрібно поправляти, як окуляри;
  • не розіб’ються і не травмують обличчя й очі при спрацюванні подушки безпеки чи гальмуванні;
  • поєднуються із сонцезахисними окулярами, що важливо на дорозі у сонячну погоду.

 

 

Які лінзи краще придбати водію

Лінзи спеціального асферичного дизайну, наприклад, PureVision 2 компанії Bausch+Lomb, зменшують сферичні аберації лінзи й ока. Технологія виготовлення High Definition Optics знижує кількість відблисків та ореолів від автомобільних фар, вітрин, ліхтарів та об’єктів, що світяться. Лінзи зменшують розмитості й нечіткості, зберігають стабільність зору за будь-якого при освітлення.

 

Правильно підібрати контактну корекцію допоможе лікар-офтальмолог: з урахуванням гостроти зору, індивідуальних особливостей очей, складу сльози, способу життя. Якщо ви тривалий час за кермом, підберіть з окулістом лінзи пролонгованого режиму носіння, які можна використовувати декілька діб, не знімаючи. Замовляйте лінзи за готовим рецептом на сайті магазину Линзмастер.

 

 

При постійних роз'їздах, влітку у машині вмикають кондиціонер, а взимку — піч. Пересушене повітря в салоні сушить лінзи, тому вибирайте моделі з високими показниками вмісту вологи. Додатково використовуйте зволожуючі краплі.

 

Тим, хто не може регулярно доглядати за лінзами, підійдуть одноденні КЛ: кожного разу одягайте нову пару і викидайте після використання.

 

Керування у темну пору доби

За кермо можна сідати у будь-яких лінзах, які вам підходять. Єдиною проблемою можуть стати кольорові контактні лінзи у темну пору доби.

 

В сутінках чи при в’їзді у погано освітлений тунель знижується контрастність, зіниця розширюється і непрофарбованого простору кольорової лінзи недостатньо: виникає «помутніння», нечіткість картинки. Тому небажано керувати автомобілем у кольорових КЛ.

 

 

Стаття оновлена 07.05.2018 р.


07.05.2018