Замовити дзвінок

+38 (044) 490 40 94

+38 (044) 490 40 94

Спорт та безтурботний відпочинок у контактних лінзах

Контактні лінзи — універсальний спосіб корекції зору, незамінний для тих, хто не сидить на місці. Збираєтесь досліджувати туристичні маршрути чи берете участь у забігу, підкорюєте гірські вершини чи просто їдете відпочивати на пляжі — полегшіть собі життя та потурбуйтесь про 100% зір з контактними лінзами. Відповідаємо на ваші питання про активний та комфортний відпочинок в лінзах.

 

Ваше здоров’я та комфорт — у ваших руках: як відпочивати в контактних лінзах

Якщо ви запланували відпустку, подорож закордон, вилазку на природу чи поїздку на море, переконайтесь, що взяли все необхідне для догляду за КЛ:

В дорожному наборі аксесуари перевозити безпечно та компактно. Візьміть із собою запасну пару на випадок, якщо пошкодите чи загубите лінзу.

 

 

Зверніть увагу на одноденні контактні лінзи, які не потребують спеціального догляду та ідеально підходять для мандрівників. Не переживайте про зберігання та дезінфекцію — просто одягайте нові лінзи кожен день, і ви захищені від забруднень, запалень та алергічних реакцій.

 

Чи можна плавати в лінзах

Збираючись на відпочинок, виникає питання, чи можна плавати в лінзах у басейні, морі, річці? Знаходження в лінзах у відкритих водоймах, басейнах і навіть ванні небезпечно, адже волога — середовище для розмноження мікроорганізмів, котрі можуть спровокувати розвиток кератиту. Солона морська вода шкодить МКЛ, а під лінзу можуть потрапити піщинки, які пошкодять рогівку і викличуть ерозію. Але що за відпустка без купання?

 

 

Вихід — використовуйте одноразові контактні лінзи, які викидайте одразу ж після водних процедур. Якщо плануєте занурюватися під воду, користуйтесь спеціальними окулярами для плавання чи маскою. Після купання закапуйте очі зволожуючими краплями. Так, ризик зменшується до мінімуму, і ви насолоджуєтесь довгоочікуваною відпусткою без проблем.

 

Чи можна в лінзах відвідувати баню

На питання чи можна в лінзах в баню, сауну чи хаммам офтальмологи відповідають негативно. Справа в тому, що висока температура і низька вологість пересушують лінзи, аж до деформації та непридатності. А висихання лінзи на оці може пошкодити рогівку і занести інфекції. Знімайте лінзи перед відвідуванням навіть вологих парних, адже температура та мікроорганізми негативно позначаються на їх характеристиках.

 

Якщо ви все-таки потрапили в сауну в лінзах:

 1. Закапайте очі зволожуючими краплями.
 2. Не торкайтесь очей і лінз, щоб на них не потрапили мікроорганізми.
 3. Після бані зніміть і продезінфікуйте лінзи згідно з інструкціями виробника.
 4. При неприємних відчуттях зверніться до лікаря.

 

 

Чи можна займатися спортом у контактних лінзах

Можна й зручно! Лінзи не обмежують периферійний зір чи кут огляду, додають чіткість та контрастність, не обмежують рух.

 

На відміну від окулярів, лінзи:

 • не потрібно поправляти, вони не злетять з носа у непідходящий момент і не розіб’ються;
 • не пітніють, не брудняться, не заважають у дощ;
 • не викривляють зображення, розміри предметів;
 • не заважають носити шолом чи захисну маску.

 

 

Також нічого не заважає займатися спортом у кольорових лінзах. Але пам’ятайте, що при активних рухах в організмі посилюється обмін речовин, тому контактна оптика швидше забруднюється. Після занять спортом бажано якнайшвидше зняти лінзи й очистити їх розчином, дати очам відпочити. Як варіант — одноразові лінзи. Під час довготривалих тренувань чи змагань використовуйте зволожуючі краплі.

 

З офтальмологом виберіть підходящу модель лінз, враховуючи тривалість та специфіку занять, оптимальну по показникам киснепроникності, вмісту вологи та стійкості до дегідратації.

 

Захист від ультрафіолетового випромінювання

Багато моделей лінз випускаються з УФ-фільтрами, що додатково захищає рогівку від шкідливих ультрафіолетових променів.

 

Небезпечно вважати, що ультрафіолет шкідливий виключно у теплу пору року: яскраве зимове сонце уражує очі не менше. Також невірно думати, що сонячне світло шкідливе тільки в обідню пору — навпаки найбільший процент ультрафіолетових променів псує зір вранці й увечері, коли небесне світило знаходиться на рівні очей.

 

 

Чи можна літати в лінзах

В салоні літака знижується рівень вологості, кондиціонування й понижений тиск позначаються на стані шкіри, вестибулярному апараті, і тим паче на очах. Якщо ви користуєтесь контактною корекцією, під час перельоту очі можуть червоніти, зір затуманюватися, виникає відчуття сухості.

 

В довготривалих перельотах рекомендують:

 • знімати лінзи і користуватися окулярами;
 • якщо летіти треба обов’язково в лінзах, продезінфікуйте їх, а краще одягніть нові;
 • пити багато негазованої рідини;
 • не вживати каву, гостру, солону їжу, алкоголь, які посилюють зневоднення;
 • користуватись зволожуючими краплями з високою в’язкістю;
 • після перельоту зняти лінзи і дати очам відпочити.

 

 

Уточніть вимоги авіакомпанії до ручної поклажі: на борт літака дозволяється проносити невеликі ємності рідких речовин до 100 мл, тому беріть із собою маленькі флакони крапель для очей та багатофункціонального розчину.

 

Стаття оновлена 03.05.2018 р.


03.05.2018