Замовити дзвінок

+38 067 329 4998

+38 067 329 4998

Розчин для зберігання та догляду за лінзами

Навіщо потрібна рідина для лінз?

Це питання нерідко виникає у людей, які вперше планують придбали контактні лінзи і бажають полегшити собі процес догляду за ними. Однак ті, хто користується лінзами досить давно, чи хоча б одноразово забував їх на відкритому повітрі, чудово розуміє, що без спеціального розчину контактна лінза швидко перетворюється в дуже жорстку і тендітну штучку. До того  ж, чим більше вологи містить лінза, тим менший дискомфорт відчувають очі.

 

Якщо у вашій голові промайне думка замінити розчин для лінз звичайною водою з-під крана, то женіть її геть! Це може призвести до вкрай небажаних наслідків, включаючи важкі запальні процеси і сліпоту.

 

Ще не так давно основним засобом для зберігання контактних лінз був стерильний 0,9% розчин солі. Однак і він не в змозі був повністю очистити лінзу від забруднень і мікроорганізмів та надати повну гарантію безпеки. Тому і була винайдена рідина для лінз - склад її максимально наближений до складу слізної рідини. Крім цього, розчини для лінз насичують їх лубрикантами, які поліпшують ковзання, і очищуюють від забруднень.

 

Догляд за контактними лінзами

 

Очищення лінз, в залежності від типу розчину, може потребувати додаткової механічної обробки, або достатньо буде простого занурення в розчин для лінз. При використанні деяких розчинів не потрібно купувати спеціальні ензими для чищення, а для інших це є обов'язковою умовою. Однак ензимні таблетки, які легко розчиняються при зануренні в рідину для лінз, мають свої плюси - вони значно зменшують імовірність виникнення алергічних процесів.

 

Якісна дезінфекція контактних лінз – найважливіша частина догляду за ними. Стандарти, прийняті в європейських країнах, вимагають, щоб розчин для лінз був здатний зменшити кількість стафілококових і подібних бактерій на лінзі в одну тисячу разів, а грибкових організмів - не менш, ніж у сто разів.

 

Розчин для лінз - який краще обрати?

 

Сьогодні вже немає в продажу мультифункціональних розчинів, що містять тімеросал і хлоргексидин, які чинять негативний вплив на слизову оболонку. Щоправда, найпопулярніші нині антисептики, що містять бігуанід, також можуть викликати подразнення. Все залежить від індивідуальних особливостей організму, тому і підбирати рідину для лінз доведеться дослідним шляхом.

 

Забезпечують відсутність алергічних реакцій пероксидні системи - в них використовують перекис водню і стабілізатори (фосфати або хлористий натрій). А для нейтралізації перекису застосовують реагентний або каталітичний метод. Єдиний недолік таких систем - можливість легкого опіку слизової оболонки ока. До того ж, вони не підходять для кольорових лінз.

 

При першому виборі розчину для лінз можна орієнтуватися на наявність відповідних сертифікатів та дозволів. Надалі вам доведеться враховувати власні відчуття і рекомендації медичних фахівців.


18.08.2017