Замовити дзвінок

+38 (044) 490 40 94

+38 (044) 490 40 94

Чому мутніють контактні лінзи: причини?

Вперше надівши м'які контактні лінзи (МКЛ), людина відкриває для себе новий світ: яскравий і повний барв. Їй ніщо не загороджує огляд, не тисне на перенісся і не заважає вести активний спосіб життя.

 

Однак часто стається так, що ейфорія триває недовго. За статистикою, користувачів-початківців допускають помилки в догляді за контактними лінзами. Це призводить до їх передчасного зношування і помутніння. А у деяких «щасливчиків» навіть розвиваються небезпечні ускладнення.

 

Але не будемо лякати вас завчасно. Адже кератити і кон'юнктивіти — доля самих злісних порушників, котрі роблять грубі помилки. А більшість користувачів стикається з менш небезпечними проблемами — дискомфортом і помутнінням контактних лінз.

 

Основні причини помутніння лінз

Найчастіша причина помутніння МКЛ — їх забруднення пилом, частинками бруду, ліпідними і білковими відкладеннями. Як правило, лінзи мутніють при неправильному догляді за ними. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, сядьте і подумайте. Можливо ви зробили щось не так.

 

Помилки в догляді, що викликають помутніння лінз:

 • зняття / надягання МКЛ немитими руками;

 • необережне поводження з лінзами, що викликають появу подряпин;

 • використання брудних контейнерів, неякісних або розчинів або розчинів з вичерпаним терміном придатності;

 • відмова від періодичного (1-2 рази на тиждень) очищення МКЛ пероксидними системами;

 • носіння виробів довше дозволеного терміну;

 • часте перебування в брудних, запилених, задимлених приміщеннях;

 • попадання декоративної косметики на поверхню МКЛ.

 

Відзначимо, що різні моделі лінз роблять з матеріалів з різними гігієнічними характеристиками. Вони відрізняються по стійкості до відкладень. До одних МКЛ жири і білки липнуть сильніше, до інших — менше. Тому нерідкі ситуації, коли вироби мутніють навіть при правильному догляді. Причина в тому, що на їх поверхні з'являються відкладення.

 

Жири і білки містяться в слізній рідині, а їх зіткнення з МКЛ уникнути неможливо. І тут багато що залежить від матеріалу. Якщо він стійкий до відкладень, то лінзи будуть мутніти менше. Якщо не стійкий — більше.

 

Згодом на поверхні будь-яких МКЛ з'являються відкладення. Їх може бути більше або менше, але це неминуче. Тому всі контактні лінзи потребують періодичного глибокого очищення. Його можна проводити за допомогою ферментних таблеток або пероксидних систем, наприклад Refine One Step.

 

 

Виробничий брак

Помутнілими можуть виглядати браковані лінзи. А також вироби, які замерзали при транспортуванні в холодну погоду. Такі МКЛ розпізнати дуже легко. У них неможливо нормально бачити вже при першому надяганні. Звичайно, браковані і зіпсовані МКЛ врятувати неможливо. Їх потрібно викинути.

 

Затуманення зору в лінзах

В деяких випадках МКЛ викликають появу туману перед очима. Разом з цим людину турбує дискомфорт, сльозотеча та інші неприємні симптоми. Причина цього найчастіше криється зовсім не в помутнінні МКЛ. У чому тоді? Щоб дізнатися напевно, потрібно звернутися до лікаря офтальмолога.

 

Причини появи туману перед очима:

 1. Носіння неправильно підібраних лінз. МКЛ з невідповідною оптичної силою погано коригують зір і викликають дискомфорт. А вироби з невідповідним радіусом кривизни погано сідають на рогівку і зміщуються при морганні. В обох ситуаціях людину турбує туман перед очима. Щоб уникнути цього, МКЛ необхідно підбирати за допомогою лікаря. І купувати їх потрібно виключно за рецептом.

 2. Сухість очей. Сльозотеча і поява туману перед очима можуть бути викликані пересиханням лінз. Це можливо якщо ви носите неякісні МКЛ або регулярно працюєте в приміщенні з увімкненим кондиціонером. Позбутися сухості в таких випадках допомагають зволожуючі краплі.

 

 

 1. Запальні захворювання очей. Кератити, кон'юнктивіти і виразки рогівки також викликають затуманення зору. Разом з тим у людини з'являються і інші симптоми: різь в очах, світлобоязнь, рясна сльозотеча. У таких випадках потрібно негайно зняти лінзи і піти до лікаря щоб той призначив лікування.

 2. Простудні захворювання. Нежить, грип та ГРВІ нерідко викликають сльозотечу і появу туману перед очима. В цьому немає нічого жахливого, але на час хвороби лінзи потрібно зняти і замінити окулярами.

 3. Непереносимість лінз або розчину. Деякі МКЛ і засоби по догляду за ними можуть викликати алергічні реакції. При цьому у людини з'являється неприємний свербіж, дискомфорт і туман перед очима. У таких випадках необхідно пройти лікування, а потім замінити лінзи / розчин. Звичайно, робити це потрібно під керівництвом лікаря офтальмолога.

 

Чи можна ходити в митних лінзах

Помутнілі МКЛ слід очистити ферментними таблетками або пероксидного системою. Якщо це не допомогло — необхідно йти до лікаря. Спеціаліст з'ясує причину проблеми і допоможе знайти рішення.

 

Ходити в помутнілих лінзах категорично заборонено. У кращому випадку вони викличуть дискомфорт, в гіршому — спровокують розвиток ускладнень.

 

 

Як уникнути помутніння лінз

Правильний догляд за МКЛ — запорука вашого комфорту і здоров'я. Тому завжди дотримуйтесь правил підбору, зберігання, носіння і заміни контактних лінз. Це допоможе вам уникнути багатьох проблем.

 

І наостанок декілька порад:

 • підбирайте МКЛ в оптиці, за допомогою офтальмолога;

 • використовуйте розчини, ферментні таблетки і пероксидні системи очищення, які порадив лікар;

 • купуйте засоби корекції тільки за рецептом;

 • дотримуйтеся режиму носіння і заміни МКЛ;

 • зберігайте лінзи тільки в спеціальному багатофункціональному розчині;

 • відразу ж викидайте порвані, подряпані, браковані вироби;

 • не забувайте мити руки перед будь-якими маніпуляціями з МКЛ;

 • використовуйте зволожуючі краплі, перебуваючи в приміщеннях з пересушеним повітрям;

 • захворівши на грип або ГРВІ, відкладіть лінзи до повного одужання;

 • при появі туману перед очима одразу ж йдіть до лікаря.

 

 


14.12.2018