Замовити дзвінок

+38 (044) 490 40 94

+38 (044) 490 40 94

Чи потрібно давати очам відпочинок від лінз?

Кілька десятиліть тому контактні лінзи робили з жорстких низькоякісних полімерів. Такі матеріали не пропускали повітря і не давали очам "дихати". Тому зроблені з них МКЛ можна було носити лише по кілька годин на день. Якщо людина ходила в них довше, у неї з'являвся набряк, ерозії і навіть виразки рогівки.

 

 

Сучасні контактні лінзи роблять з силікон-гідрогелевих матеріалів з хорошою кисневою проникністю. Вони дозволяють рогівці "дихати" і не викликають ускладнень навіть при постійному носінні. Однак лікарі все одно рекомендують знімати їх на ніч. 

 

Це збиває з пантелику, адже багато виробників дозволяє носити свої лінзи в безперервному режимі. У одних начебто можна ходити по кілька днів, в других — тиждень, в третіх — місяць не знімаючи. Де правда і кому вірити? Чому виробники пишуть одне, а лікарі кажуть зовсім інше? Давайте спробуємо розібратися.

 

Які лінзи заборонено носити, не знімаючи

У безперервному режимі дозволяється носити тільки "дихаючі" силікон-гідрогелеві лінзи. А ось МКЛ з гідрогелю розраховані виключно на денний режим носіння, про що і попереджають виробники. У таких МКЛ можна ходити тільки вдень, по 4-12 годин поспіль. Залишати їх на ніч — заборонено.

 

Порушуючи режим носіння, ви ризикуєте отримати ускладнення у вигляді:

  • набряку рогівки;
  • кератиту;
  • ерозій і виразок;
  • неоваскуляризації рогівки;
  • ін'єкції кон'юнктивальних судин;
  • помутнінь (більм) рогівки.

 

 

Як бачите, безперервне носіння гідрогелевих лінз призводить до тяжких наслідків аж до втрати зору. Тому ніколи не залишайте МКЛ з гідрогелю на ніч. І ні в якому разі не ходіть в них по кілька днів поспіль. Пам'ятайте, що це може сильно нашкодити вашим очам.

 

Навіщо знімати лінзи безперервного носіння

Сьогодні продається чимало МКЛ з пролонгованим і безперервним режимами носіння (Air Optix Night & Day Aqua, PureVision2, Biofinity). Вони мають кращі гігієнічні характеристики, ніж всі інші лінзи. А їх виробники запевняють, що в таких виробах можна ходити до місяця, не знімаючи.

 

Так, теоретично це можливо.

 

Однак будь-який офтальмолог скаже вам, що всі МКЛ найкраще знімати на ніч. Адже протягом дня на них накопичується пил, відкладення і шкідливі мікроорганізми. Брудні лінзи провокують розвиток інфекції, тому залишати їх на ніч неприпустимо. Такі вироби потрібно щодня поміщати в багатофункціональний розчин, де вони очищаються і дезінфікуються.

 

 

Пам'ятайте, що лікарі рекомендують знімати МКЛ кожен день. Якщо у вас немає можливості робити цього — проводьте дезінфекцію хоча б один раз на тиждень. І не забувайте про профілактичні огляди офтальмолога. Адже регулярні візити до лікаря допоможуть вчасно виявити ускладнення і вжити необхідних заходів.

 

Як часто потрібно давати очам відпочинок

Будь-які, навіть найбільш "дихаючі" лінзи не пропускають 100% кисню. А будучи чужорідним тілом, вони порушують циркуляцію слізної рідини і змінюють мікрофлору кон'юнктивальної порожнини. Тому МКЛ потрібно періодично знімати. Завдяки цьому їх шкідливий вплив зменшиться, а рогівка отримає можливість вільно "подихати".

 

Тому давайте очам відпочити:

  • Кожен день: знімайте контактні лінзи за 2-3 години до сну.
  • Щотижня: протягом 1 дня на тиждень носіть окуляри замість МКЛ.
  • Кожні 5 років: знімайте лінзи хоча б на 1 місяць.

 

Виконання нескладних рекомендацій врятує вас від багатьох ускладнень. Дотримуючись правил, ви зможете використовувати лінзи без страху за здоров'я своїх очей.


10.09.2018