Замовити дзвінок

+38 (044) 490 40 94

+38 (044) 490 40 94

Чи можна спати в контактних лінзах?

Не зважаючи на численні переваги порівняно з окулярами, контактна корекція вимагає самодисципліни й уваги. Правила носіння й догляду за лінзами прості, проте, якщо їх не дотримуватися, можна нашкодити не тільки лінзам, але й власним очам.

 

Чому шкідливо переношувати лінзи

Для нормального функціонування очам потрібен кисень. В рогівці немає кровоносних судин, тому вона отримує кисень напряму із повітря. Будь-яке стороннє тіло, в тому числі лінза, зменшує приток кисню, тим паче під час сну. Систематичне кисневе голодування призводить до набряку рогівки — першої причини ерозії. Бактерії проникають у 7 разів швидше при пошкодженнях очного яблука, тому такий стан загрожує очними захворюваннями, дискомфортом, больовими відчуттями, погіршенням зору.

 

Після 15 хвилин сну в лінзах денного носіння виникає гіпоксія та набряк рогівки, тому навіть короткий денний сон неприпустимий. Нехтуючи цим правилом, ви ризикуєте власними очима!

 

 

Що таке Dk/t

На упаковці лінз виробник вказує коефіцієнт, який характеризує здатність контактної лінзи пропускати кисень: Dk — киснева проникність матеріалу лінзи, t — товщина лінзи в центрі. Dk/t для різних типів лінз:

При високому Dk/t очі «дихають», лінзи не викликають дискомфорт та подразнення, рогівка отримує достатній об’єм поживних речовин. У контактних лінз з денним режимом носіння низький рівень киснепроникності, тому спати в них заборонено.

 

В яких лінзах не можна спати

Режим носіння — максимальний період часу, протягом якого лінзи можна носити, не знімаючи, вказується виробником на упаковці. Заборонено спати вночі і дрімати удень в наступних типах лінз:

  1. Денний строк носіння. Носять не більше 8 годин на день. Поширений матеріал виготовлення — гідрогель. Після носіння знімають, дезінфікують багатофункціональним розчином та залишають на ніч у спеціальному контейнері.
  2. Одноденні КЛ зручні тим, що не вимагають догляду і зберігання, їх просто викидають увечері. Але і в них заборонено спати. Якщо вам захотілося покуняти вдень, зніміть одноразові лінзи, а після сну одягніть нову пару.
  3. Кольорові — через додатковий шар фарби ці лінзи пропускають ще менше кисню, тому носяться до 4-5 годин на день.

 

 

Що робити, якщо заснув у лінзах

Бажано не допускати таких ситуацій. У мандрівку беріть із собою дорожній набір, щоб безпечно зняти й зберігати лінзи. Вирішить питання запасна пара або ж окуляри для таких випадків.

Якщо ви все ж випадково ненадовго заснули на роботі чи по дорозі додому, одразу ж зніміть лінзи і закапайте очі зволожуючими краплями. Якщо дискомфорт не проходить, терміново зверніться до лікаря.

 

В яких лінзах можна спати

Силікон-гідрогелеві лінзи пропускають більше кисню до рогівки, аніж гідрогелеві. Якщо вам тривалий час потрібен 100% зір, ви часто подорожуєте, працюєте у декілька змін чи немає можливості вчасно знімати і доглядати за лінзами, зверніться до лікаря. Після детального огляду окуліст призначить тип лінз з підходящим строком носіння:

  1. Гнучкий — до 12 годин на день з можливістю спати в лінзах. Після зняття ретельно обробіть, обов’язково дайте очам відпочити.
  2. Пролонгований — 7 днів не знімаючи. Після зняття глибоко очищають, залишаючи на зберігання в розчині, дають очам відпочити пару днів. Слідкуйте за станом очей і власними відчуттями: при дискомфорті зніміть лінзи та зверніться до лікаря.
  3. Безперервний — 1 місяць не знімаючи. МКЛ із матеріалів з найвищими показниками киснепроникності та вмісту вологи.
  4. Нічний — не більше 8–10 годин. Одягають на час сну кожну ніч і знімають уранці. За ніч лінзи змінюють кривизну рогівки, покращують зір, і протягом дня корекція зору не потрібна.

 

 

Популярні лінзи з пролонгованим та безперервним строком носіння

Пам’ятайте, що режим носіння визначає тільки окуліст. І хоч силікон-гідрогелеві лінзи клінічно безпечні для тривалого носіння, офтальмологи рекомендують не зловживати цією особливістю і давати очам відпочивати, як і після будь-яких навантажень. Популярні силікон-гідрогелеві лінзи:

Пройшовши діагностику, за готовим рецептом замовляйте лінзи, в яких можна спати, на сайті Линзмастер.

 

Стаття оновлена 25.04.2018 р.


25.04.2018