Замовити дзвінок

+38 067 329 4998

+38 067 329 4998

Чи можна спати в контактних лінзах?

М'які контактні лінзи були створені для корекції зору. Лінза повинна вдягатися на око, виправляючи його зоровий дефект.

Контактні лінзи мають різний термін використання - рік, півроку, місяць, 2 тижні, один день. І всі вони раніше мали суворе обмеження за тривалістю носіння: виключно в денний час, не більше 8 годин на добу. Цих рекомендацій потрібно було чітко дотримуватися, щоб зберегти здоровий стан очей, а також уникнути можливих захворювань, пов'язаних із носінням лінз. Але за останні 10-15 років ситуація змінилася. Велика кількість користувачів лінз забувають про головні правила носіння МКЛ і не знімають їх на ніч. Причини цього - брак часу на постійне надягання і знімання лінз, лінь, забудькуватість, надмірна безтурботність.

 

Така поведінка посприяла тому, що виробники контактної корекції були змушені створити нові лінзи, які можна носити більш довгий час, не знімаючі на ніч. Нові лінзи з подовженим і безперервним строком носіння стали справжнім проривом в сучасній контактної корекції.

 

Пропонуємо розібратися, в чому різниця між лінзами з денним носінням і пролонгованим, безперервним. У яких лінзах можна спати і чому?

 

Наші очі дихають: для нормального функціонування їм необхідний кисень. До рогівки ока він надходить виключно з повітря. Якщо на поверхні ока з’являється  будь-яке чужорідне тіло, в тому числі і контактна лінза, надходження кисню значно зменшується. У процесі сну повітря потрапляє до рогівки ще повільніше, а якщо людина спить в лінзах, виникає колосальна нестача кисню.

 

Систематичний брак кисню може призвести до набряку рогівки ока, а це - перша причина ерозії. Наслідком  ерозії можуть стати всілякі інфекційні захворювання, оскільки створюються сприятливі умови для проникнення бактерії  всередину пошкодженого очного яблука в 7 разів швидше, аніж зазвичай.

 

Контактні лінзи з денним режимом носіння, що їх не було  знято вночі - це бомба уповільненої дії для наших очей. Такі лінзи (з традиційними термінами носіння) виробляють з гідрогелевого матеріалу. Гідрогелеві лінзи мають занадто низький рівень проникнення кисню (Dk / t від 20 до 35 одиниць). Якщо спати в таких лінзах навіть 15 хвилин, набряк рогівки виникає миттєво. А у разі систематичного порушення правил носіння, готуйтеся до дуже неприємних і хворобливих очних захворювань. Поступово стан очей буде погіршуватися, виникатимуть подразнення, больові відчуття, зір знизиться. Зазвичай, ці неприємні симптоми користувачі пов'язують з якістю лінз. «Раніше все було добре, а тепер з'явився дискомфорт і якість зору стало гірше». Але симптоми з'явилися через неправильний режим носіння. Сон в лінзах, для цього не призначених, може призвести до цілковитої неможливості  використання лінз у майутнєму.

 

Через це спати в гідрогелевих контактних лінзах категорично заборонено!

 

10 років тому на світовому ринку офтальмології з'явилися нові контактні лінзи з силікон-гідрогелевого матеріалу. Рекомендація що до їх режиму носіння: пролонгована і безперервна до 1 місяця. Тобто, в цих лінзах, дозволяється спати і не знімати їх до 1 місяця (за відсутності поротипоказань).

 

Силікон-гідрогелеві лінзи пропускають в кілька разів більше кисню до рогівки, ніж гідрогелеві. Силіконовий компонент в загальній структурі лінзи працює подібно до насосу, що качає повітря, а гідрогелевий -  як природний зволожувач.

 

Рівень проникнення кисню в таких лінзах сягає 100-160 одиниць (природний рівень кисневого збагачення очей повинен бути не менше 80 одиниць Dk / t). Саме цей фактор дозволяє тривалий час  носити силікон-гідрогелеві лінзи, не знімаючи .

 

Сьогодні найпопулярнішими лінзами з силікон-гідрогелю, з пролонгованим і безперервним строком носіння вважаються: Air Optix Night & Day (компанія Alcon Ciba Vision), Pure Vision2 (компанія Bauch & Lomb), Biofinity (компанія Cooper Vision).

 

У цих лінз якість зору не знижується, навіть наприкінці дня. Вони підходять для тривалої роботи за комп'ютером і в погано вентильованих приміщеннях з низьким рівнем вологості. Такі лінзи дозволено носити в пролонгованому режимі (до 7 днів не знімаючи), і в безперервному режимі (до 30 днів не знімаючи), якщо немає протипоказань.

 

Незважаючи на те, що клінічну безпеку таких виробів доведено, фахівці рекомендують не зловживати цією особливістю силікон-гідрогелевих лінз. Перед початком їх носіння слід обов'язково проконсультуватися у лікаря і розглядати такі лінзи краще як найзручніші для денного режиму, та іноді, у крайніх випадках, для пролонгованого режиму носіння.


15.08.2017