Замовити дзвінок

+38 (044) 490 40 94

+38 (044) 490 40 94

Міфи і відгуки про контактні лінзи

Контактні лінзи докорінно змінюють життя людини з проблемами зору: повертають чіткість картинки без обмеження периферійного зору, викривлення предметів. А в деяких випадках контактна корекція незамінна.

 

Але не дивлячись на всі переваги перед окулярами, залишаються деякі побоювання. Частково в цьому винні міфи й некоректні відгуки про контактні лінзи. Перед тим, як купити м'які КЛ, пацієнти часто шукають інформацію про них в інтернеті.

 

Чому не слід брати до уваги всі погані відгуки про лінзи

Читаючи відгуки про те, які лінзи кращі, ми не завжди отримуємо адекватну інформацію. Немає «найкращих лінз» — є лінзи, які підходять для конкретної людини.

 

 

В негативних відгуках важливо розрізняти опис якості засобів сумнівного виробника й індивідуальні відчуття від носіння конкретних КЛ. Підбирати лінзи потрібно тільки з офтальмологом після огляду й детальної консультації: враховуючи індивідуальні особливості очей і порушень зору. Правильно підібрана контактна корекція зручна й нешкідлива.

 

Чи всі можуть носити лінзи?

КЛ не можна носити при захворюваннях:

 • хронічна алергія органів зору;
 • запалення чи інфекція переднього сегменту (кон'юнктивіт, блефарит, кератит);
 • порушення складу слізної рідини;
 • підвищене чи знижене сльозовиділення;
 • непрохідність слізних шляхів;
 • ксерофтальмія;
 • знижена чутливість рогівки;
 • ірит;
 • птоз.

Якщо немає протипоказань, носити лінзи можна: все залежить від мотивації пацієнта, його бажання бачити без перешкод, дотримуючись при цьому нехитрих правил.

 

 

При підборі офтальмолог визначить оптимальний режим носіння, оцінить центрування й рух лінз, зорове сприйняття пацієнта й зручність носіння, проконсультує з приводу догляду й зберігання. По готовому рецепту замовляйте контактні лінз. перевірених виробників у інтернет-магазині Линзмастер. Ці КЛ підходять саме вам, тому не буде жодного больового синдрому чи дискомфорту.

 

Розберемо міфи про контактні лінзи

1. Контактні лінзи складно одягати

Когось перед покупкою КЛ зупиняє питання — чи зручно носити лінзи, знімати й одягати. Офтальмолог навчить вас правильним маніпуляціям із лінзами, і після кількох тренувань все обов’язково вийде.

 

Спочатку незвично, дискомфорт скоріше психологічний — інстинктивне відторгнення стороннього предмету чи побоювання зробити щось не так. Але з досвідом це проходить. У відгуки про лінзи часто пишуть: спочатку хвилювався, але виявилось, що це не складно і швидко звикаєш.

 

2. За лінзами складно доглядати

Для здорового носіння важливо додержуватися правил догляду й поводження з лінзами. Але правила ці нескладні, особливо, коли входять у звичку. Очищайте лінзи перед тим, як покласти у контейнер:

 • вимийте руки й висушіть безворсовим чи паперовим рушником;
 • покладіть лінзу на долоню увігнутою поверхнею догори;
 • капніть пару крапель розчину й протріть поверхню лінзи пальцем.

 

 

У звичному режимі цей процес займає пару хвилин. Після цього помістіть КЛ у контейнер зі свіжим розчином для дезінфекції:

 • на ніч чи мінімум на 4 години, якщо користуєтесь багатофункціональним розчином;
 • на ніч чи мінімум на 6–8 годин для очищення пероксидними системами.

Контактні лінзи та все необхідне для догляду за ними купляйте на нашому сайті, з доставкою кур’єром або транспортними службами.

 

3. Лінзи випадають із очей

Правильно підібрані лінзи із очей не випадають. КЛ «плаває» по оку і може випасти тільки якщо радіус кривизни лінзи не відповідає кривизні рогівки. Якщо по якимось причинам лінза змістилась, її не складно поправити, перемістивши легенько пальцем через закриту повіку.

 

Хтось вважає, що неможливо займатися спортом в лінзах. Але відгуки про контактні лінзи від людей рухливого способу життя говорять про те, що КЛ набагато комфортніші, аніж окуляри:

 • не падають з носа при рухові, не розбиваються,
 • не пітніють при зміні температури,
 • не обмежують боковий зір,
 • не викривляють форми й розміри предметів.

 

 

4. Лінзи шкодять очам

Єдиний шкідливий вид контактних лінз — КЛ, які не підходять, чи підібрані самостійно, без консультації офтальмолога. Шкідливо порушувати режим носіння чи неправильно доглядати за лінзами.

 

Якщо ви схильні до синдрому сухого ока, окуліст випише зволожуючі краплі для комфортного носіння лінз. Регулярно проходьте обстеження в офтальмолога та дотримуйтесь його рекомендацій, щоб уникнути можливих проблем.

 

5. Лінзи дорогі

Вартість КЛ залежить від матеріалу виготовлення, строку носіння, виду й призначення. Крім того, потрібні засоби догляду й аксесуари для лінз. Але здоров’я — не те, на чому можна економити, особливо, коли це стосується зору.

 

Проконсультуйтесь із офтальмологом і підберіть оптимальний по вартості варіант із тих, які підходять вам. Обирайте контактні лінзи і супутні товари світових брендів оптики на нашому сайті за доступною ціною.

 

 

Крім того, інтернет-магазин Linzmaster регулярно проводить акції для своїх клієнтів. Слідкуйте за оголошеннями на сайті й ловіть товари за зниженою ціною в розділі Акції та знижки.

 

6. Лінзи не можна носити взимку

Контактні лінзи чи рідина на них не замерзають на морозі. Людина постійно моргає, температура тіла й кровообіг у тканинах ока підтримують температуру лінзи і зберігають її властивості. А ось окуляри взимку пітніють, коли заходиш у тепле приміщення.

 

7. Дітям и людям похилого віку не можна носити лінзи

Лінзи не мають прямих вікових обмежень. В ході наукових експериментів дослідники виявили, що дитина вже у 8 років може безпечно користуватися контактними лінзами.

 

Як пишуть у відгуках про лінзи в нашому інтернет-магазині: вони практично не відчуваються на очах, а підлітки так корегують зір без комплексу «очкарика».

 

 

Сучасні матеріали адаптуються і до дитячого ока, і до ока людини похилого віку, не викликаючи ускладнень і подразнення. Для старих контактна корекція не заборонена, якщо немає протипоказань. Більше того, для вирішення проблем вікових змін зору — корекції пресбіопії, створені спеціальні мультифокальні лінзи.

 

8. При астигматизмі лінзи протипоказані

Астигматизм корегують і окулярами, і контактними лінзами. Якщо ступінь астигматизму велика і людина погано переносить окуляри — болять очі, починає крутитися голова, то спеціальні торичні контактні лінзи просто незамінні.

 

9. Лінзи не можна носити при керуванні автомобілем

Лінзи можна носити за кермом, навпаки, це набагато зручніше, тому що не обмежений боковий зір, не викривляються розміри й форми предметів.

 

Не рекомендується сідати за кермо у кольорових лінзах: при поганому освітленні зіниця розширюється і прозорої зони лінзи може бути недостатньо для хорошої видимості. Це небезпечно увечері, вночі чи під час проїзду через погано освітлений тунель.

 

 

10. Контактні лінзи переносять інфекції

Самі по собі лінзи не призводять до інфекційних захворювань. Користуйтесь контактною корекцією безпечно та комфортно, не порушуючи правил гігієни:

 • вчасно очищуйте лінзи та контейнер,
 • не одягайте брудними руками,
 • нікому не давайте поміряти,
 • дотримуйтесь режиму носіння,
 • кожен день міняйте розчин у контейнері, а сам контейнер раз на 3 місяці.

Немає можливості щоденно доглядати за лінзами — зверніться до офтальмолога. Якщо немає протипоказань, він призначить вам гігієнічні й безпечні лінзи одноденки: кожного разу одягають нову пару и після використання викидають. За таку зручність одноразові лінзи заслужили багато позитивних відгуків.

 

11. При носінні лінз не можна користуватися декоративною косметикою

Відмовитися від макіяжу доведеться тільки у перший день носіння, поки очі звикають. Користуйтесь якісною гіпоалергенною косметикою, рекомендованою офтальмологами.

 

Наносьте косметику після того, як одягли КЛ, а змивайте після того, як зняли. Використовуйте лак для волосся, дезодорант, туалетну воду й інші аерозолі до одягання лінз, або ж у крайньому випадку міцно замружуйте очі. Про нюанси використання косметики детально проконсультує окуліст.

 

 

12. Кольорові лінзи носять тільки при проблемах із зором

КЛ не тільки корегують зір. Кольорові контактні лінзи змінюють або підкреслюють колір очей, приховують такі проблеми, як більмо, дефекти райдужки. Бувають з діоптріями і без —«нульовки».

 

Якщо у вас є питання, ви знаєте про існуванні інших міфів про контактну корекцію чи хочете обговорити прочитані в інтернеті відгуки про контактні лінзи — питайте у наших професійних консультантів. Телефонуйте за номером +38 (067) 329 4998 чи скористайтесь послугою замовити дзвінок — наш оператор зв'яжеться з вами найближчим часом.

 

Стаття оновлена 05.05.2018 р.


05.05.2018