Замовити дзвінок

+38 067 329 4998

+38 067 329 4998

Міфи і відгуки про контактні лінзи

Міфи і відгуки про контактні лінзи

Контактні лінзи цілковито змінюють життя людини з проблемами зору, світ стає чіткішим без незручностей носіння окулярів. Але більш важливим є той факт, що лінзи набагато краще за окуляри пораються саме з завданням корекції зору. Багато хто побоюється лінз, або необґрунтовано вважає, що це не для нього. У цьому, частково, винні міфи і не зовсім доречні відгуки про контактні лінзи. Перед тим, як купити лінзи, багато хто шукає корисну інформацію про них в Інтернеті.

Чому не слід брати до уваги всі погані відгуки про лінзи, як про метод корекції? Справа в тому, що у кожної людини свої особливості очей, їх форми, порушень зору і таке інше. Одна річ -  якість лінз сумнівного виробника, а інша - індивідуальні відчуття від якихось конкретних лінз або протипоказання до їх використання. Немає найкращих лінз, є лише найбільш відповідні до ока конкретної людини. Якщо придбати вироби, що просто не підходять, то, звичайно ж, вони будуть незручними. Підбирати лінзи необхідно ґрунтовно - отримати консультацію досвідченого офтальмолога і визначити відповідні разом з ним. А купувати - тільки лінзи виробників , що добре себе зарекомендували.

Чи всі можуть носити лінзи?

Не можуть носити лінзи люди з такими захворюваннями: хронічна алергія органів зору, запалення або інфекція переднього сегмента (кон'юнктивіт, блефарит, кератит), порушення складу слізної рідини, підвищений або знижений сльозовиділення, непрохідність слізних шляхів, ксерофтальмія, ірит, знижена чутливість рогівки, птоз . Відсутність мотивації носити лінзи у пацієнта також є протипоказанням, не можна змушувати людину носити їх. У більшості  ж випадків лінзи носити можна. Лінзи підбирає офтальмолог, дає потрібні рекомендації, оцінює центрування та рух лінз, зорове сприйняття пацієнта та зручність носіння виробів. Ніякого больового синдрому або дискомфорту не виникатиме, якщо придбати лінзи, що підходять саме Вам.

Отже, розберемо основні міфи про контактні лінзи

 1. Контактні лінзи складно надягати
 2. Лінзи легко надягає маленька дитина, після того як навчиться, жодних проблем немає. Офтальмолог покаже, як це робити і проконсультує. Вкрай рідко у людей не виходить надягати лінзи, таке малоймовірно. Вся справа у звичці - спочатку незвично, якісь сумніви присутні: «Чи все я зроблю правильно?». Але це швидко мине. У відгуках про лінзи люди так і пишуть : спочатку було хвилювання, але виявилося, що це не складно і швидко звикаєш. Потрібно просто подолати легкий страх.

  Важливо пам'ятати - звикати до лінз необхідно поступово. Перший раз носить їх не довше 2-ох годин, потім кожен день збільшуйте тривалість носіння на 2 години. Або дотримуйтеся рекомендацій вашого офтальмолога.

 3. За лінзами складно доглядати
 4. Догляд за лінзами важливий, адже не можна допускати їхнього забруднення і накопичення на поверхні відкладень, джерел інфекцій. Лінзи необхідно ретельно очищувати перед тим, як покласти в контейнер. Для цього необхідно замінити розчин у контейнері, ретельно помити руки, покласти лінзу на долоню увігнутою поверхнею вгору, додати зверху кілька крапель розчину і протерти поверхню вказівним пальцем. У звичайному випадку цей процес триває кілька хвилин, тобто нічого складного в догляді за лінзами немає. Далі лінза розміщується в контейнері зі свіжим розчином для дезінфекції не менше ніж на 4 години, якщо Ви користуєтеся багатофункціональним розчином, і не менше ніж на 6-8 годин, якщо Ви користуєтеся пероксидними системами. На нашому сайті можна придбати контактні лінзи і все необхідне для догляду за ними в комплексі, з доставкою кур'єром, або транспортними службами.

 5. Лінзи випадають
 6. Люди, які займаються спортом, навпаки знайшли вихід із ситуації саме в лінзах. Адже в окулярах особливо багато собі не дозволиш. У випадку постійних занять спортом, або відвідування якойсь секції для себе, правильно підібрані лінзи з очей не випадають. Важливо врахувати, що радіус викривлення лінзи має відповідати кривизні рогівки. Якщо кривизна лінзи більше, прилад буде «плавати» по оку і дійсно може випасти.

  Лінза може зміститися в крайніх випадках, але її не складно поправити, перемістивши легенько за допомогою пальця. Відгуки про контактні лінзи від людей з активним і рухливим способом життя говорять про те, що вони набагато комфортніші  за окуляри.

 7. Лінзи шкодять очам
 8. Всім очам шкодить лише один вид контактних лінз - неправильно підібрані лінзи, або підібрані без консультації офтальмолога. Може нашкодити неправильний догляд за лінзами. Іноді носіння лінз може викликати синдром сухого ока, оскільки лінзи вбирають в себе слізну плівку. Синдром виникає внаслідок зниження блимального рефлексу, що викликає зниження захисних резервів очей. Важливо регулярно проходити обстеження у офтальмолога та врахувати всі рекомендації щодо користування лінзами, щоб уникнути проблем.

 9. Лінзи дорогі
 10. На щастя, сьогодні є великі можливості для покупки лінз - Інтернет. На нашому сайті можна вибрати лінзи доступної для себе вартості, оскільки вибір найбільший і ціни найвигідніші, ще й зручна доставка. Звичайно, існує безліч видів лінз, і з розрахунку на суму, витрачену на день використання лінз, цифри будуть різні. Вартість залежить як від терміну носіння і застосовуваних матеріалів, так і від виробника, виду лінз, інших факторів. Проконсультуйтеся з офтальмологом і підберіть з ним найкращий за вартістю варіант з тих, які підходять.

 11. Лінзи не можна носити взимку
 12. Якщо на шкіру потрапляє вода в холодну зимову погоду, хіба вона замерзає? Теж саме і з лінзами - вони не замерзнуть, адже навіть у найлютіший мороз рідина на лінзах не замерзає, завдяки постійному кровотоку в тканинах ока, сталості температури тіла, виділенню сліз. Навпаки, скло окулярів взимку може пітніти, створюючи незручності.

 13. Дітям і літнім людям не можна носити лінзи
 14. Чи готова дитина носити лінзи підкаже офтальмолог, в принципі, зараз сучасні лінзи настільки зручні, що дітки швидко до них звикають. Дитина не буде соромитися, що вкрай важливо. Також поширений міф, що при використанні лінз у дитини прогресує короткозорість (міопія). Дослідження говорять зворотне - лінзи не сприяють розвитку короткозорості у дітей. Літнім людям можна носити лінзи, якщо, звичайно, офтальмолог не виявить протипоказань. Зараз на ринку представлені лінзи, відгуки про які дуже позитивні, оскільки вони практично не відчуваються на очах, чудово пропускають повітря, містять достатню кількість вологи, щоб очі літньої людини відчували себе в лінзах комфортно. Є спеціальні лінзи для використання за вікових змін зору, коригуючі вікову далекозорість (пресбіопію) - мультифокальні лінзи.

 15. При астигматизмі лінзи протипоказані
 16. Не протипоказані, просто слід вибирати спеціальні торичні лінзи. Зараз вже астигматизм зовсім не є перепоною для використання лінз, скоріше навпаки.

 17. Лінзи не можна носити при керуванні авто
 18. Лінзи можна носити водіям, і це набагато зручніше з низки причин, основні з яких - не обмежується периферійний зір, не спотворюються розміри і форми предметів. Існують лише певні обмеження при використанні деяких кольорових лінз в темний час доби - лінз, що обмежують поле зору зіниці, в той час як він розширюється в сутінках, вночі і при темному освітленні, під час проїзду через темний тунель, наприклад.

 19. Контактні лінзи переносять інфекції
 20. Не переносять, якщо за лінзами доглядати правильно, не надягати брудними руками і нікому не давати приміряти. Самі по собі лінзи не призводять до інфекційних захворювань. Важливо регулярно замінювати контейнери, оскільки саме контейнер найчастіше є резервуаром для  інфекцій. Міняти розчин в контейнері необхідно кожного дня. Найбільш гігієнічні - лінзи одноденки, які взагалі не потребують контейнера, а очищувати їх не потрібно. Завдяки такій зручності багато хто з пацієнтів  і обирає одноразові лінзи.

 21. Під час носіння лінз не можна користуватися декоративною косметикою
 22. В описі до косметичних засобів повинно бути зазначено, що він безпечний/ рекомендований при використанні контактних лінз. Наносити косметику необхідно після одягання лінз, а змивати - лише після того, як лінзи зняті. Відмовитися від макіяжу доведеться тільки в перший день носіння, поки очі звикають. Користуючись аерозолями (лак для волосся, дезодорант, туалетна вода і т. п.), обов'язково заплющуйте очі. Про нюанси використання косметики більш детально проконсультує фахівець з контактної корекції.

 23. Кольорові лінзи носять виключно у разі проблем із зором
 24. Кольорові контактні лінзи бувають коригувальні  і некоригувальні, які використовуються просто для зміни кольору очей.

  Якщо ви знаєте про існування ще якихось міфів про контактні лінзи або хотіли б обговорити знайдені в Інтернеті відгуки про контактні лінзи - телефонуйте і запитуйте у наших професійних консультантів


18.08.2017