Замовити дзвінок

+38 (044) 490 40 94

+38 (044) 490 40 94

Лінзи та Візін: сумісність МКЛ з краплями

Візин — це препарат, який потрібно використовувати вкрай уважно і обережно. Адже під цією назвою компанія Джонсон & Джонсон випускає три засоби.

 

Чи сумісні вони з контактними лінзами?

 

Давайте подивимося.

 

Візин Класичний

Ліки призначені для боротьби з епізодичним почервонінням і подразненням очей. В інструкції зазначено, що його не можна використовувати довше 3 днів. А перед застосуванням Візина Класичного необхідно консультуватися з лікарем.

 

В якості діючої речовини препарат містить тетрагідрозоліну гідрохлорид 0,05%. Це адреноміметик з швидкою судинозвужувальною дією. Саме завдяки їй Візин Класичний миттєво прибирає почервоніння і повертає очам здоровий вигляд. Однак на цьому його "лікувальна" дія закінчується.

 

До складу Візина Класичного входить консервант бензалконію хлорид. Ця речовина прилипає до поверхні контактних лінз і незабаром викликає їх помутніння. Тому перед закапуванням препарату потрібно обов'язково знімати МКЛ. Одягати їх назад слід як мінімум через 15 хвилин.

 

Візин Алерджі

Препарат допомагає швидко прибрати симптоми алергії. Його активним компонентом є левокабастин — блокатор гістамінових рецепторів. Потрапляючи на поверхню ока, він моментально зв'язується з клітинними рецепторами і нівелює подразнюючу дію гістаміну. Це дозволяє протягом 5 хвилин прибрати свербіж, сльозотечу і подразнення очей.

 

 

До складу Візина Алерджі також входить бензалконію хлорид. Тому препарат не сумісний з контактними лінзами. Кожен раз, закапуючи його, вам необхідно знімати МКЛ.

 

Візин Чиста Сльоза

Краплі мають склад, майже аналогічний складу слізної рідини. Завдяки цьому їх з успіхом використовують для боротьби з сухістю очей. Препарат допомагає прибрати дискомфорт, який виникає при тривалому читанні, роботі за комп'ютером, водінні автомобіля.

 

Візін Чиста Сльоза випускається у вигляді:

  • флаконів об'ємом 10 мл;
  • одноденних ампул по 0,5 мл, 10 штук в упаковці.

 

 

Препарат можна використовувати для лікування синдрому сухого ока, викликаного різними провокуючими факторами. Однак він не підходить для зволоження контактних лінз протягом дня. Причина — наявність у складі консерванту бензалконію хлориду.

 

Які краплі підійдуть для догляду за МКЛ

Для зволоження контактних лінз найкраще використовувати краплі, які не містять шкідливих консервантів. По можливості слід вибирати препарати, до складу яких входить гіалуронова кислота. Вона має не тільки зволожуючу, але і регенеруючу дію. Це означає, що вона загоює мікротравми рогівки, які утворюються в ході носіння МКЛ.

 

До таких краплях відносяться:

 

Перераховані препарати мають максимально безпечний склад. Вони містять сучасні консерванти, які не шкодять очам і не руйнують контактні лінзи.

 

 

Наприклад, до складу крапель Systane ULTRA і Systane BALANCE входить консервант ПОЛІКВАД. Він не прилипає до поверхні лінз. А його молекули мають достатньо великий розмір, щоб не проникати в клітини рогівки і не руйнувати їх. Разом з тим ПОЛІКВАД не виявляє токсичної дії щодо структур очного яблука. Це вигідно відрізняє його від бензалконію хлориду.

 


02.10.2018