Замовити дзвінок

+38 067 329 4998

+38 067 329 4998

Контактні лінзи та пляж

Якщо пам'ятати деякі нюанси, то жодних проблем із носінням лінз на пляжі не виникне. У офтальмолога можна проконсультуватися перед відпусткою, а відповіді на деякі популярні питання про використання лінз у відпустці Ви знайдете в цій статті.

 

Купання в контактних лінзах

Під час купання в спокійній воді без хвиль використовувати лінзи можна, але пірнати не дозволяється. У разі потрапляння води в очі потрібно негайно знімати лінзи і промивати їх, адже простір між рогівкою і оком - сприятливе середовище для розмноження бактерій. Така ситуація  може призвести до бактеріального інфікування очей. Потрапляння води в очі при купанні небажано як з басейну, так і з відкритого водоймища. Краще використовуйте спеціальні захисні окуляри, якщо плаваєте у лінзах. Рекомендуємо придбати якісні окуляри для плавання та упевнитися, що вони герметично прилягають. Зверніть увагу, що існують, навіть, окуляри для плавання з діоптріями.

Лікарі рекомендують занурювати лінзи в розчин одразу після кожного плавання. Слідкуйте, щоб контейнер не залишився під палючим сонцем, бережіть його від маленьких дітей. Можна замінити лінзи окулярами або запасною парою лінз.

 

Мінімум клопоту

Найкращими для відпустки небезпідставно вважаються, звичайно ж, лінзи-одноденки. Пляж , у такому разі, не буде обтяжувати незручностями догляду за лінзами. Не потрібно буде брати скрізь із собою розчин, замінювати його. У сумочці - лише запасні одноденки! Єдине, що буде обтяжувати - необхідність десь ретельно помити руки, щоб замінити лінзи. Саме тому, вельми розумним рішенням стане придбання  одноденних лінз у відпустку. Тільки проконсультуйтеся з офтальмологом, якщо раніше їх не використовували, щоб підібрати відповідні. Якщо у Вас є окуляри, не забудьте перевірити їх наявність у зібраній сумці, щоб випадково не залишити їх вдома.

 

Запобіжні заходи

Не засинайте в лінзах на пляжі. Якщо Ви не знімали лінзи, попередьте тих, з ким відпочиваєте, що вас потрібно буде розбудити. У іншому випадку одразу знімайте лінзи, якщо відчуваєте що можете задрімати під теплим сонечком.

Навіть при застосуванні контактних лінз із УФ-захистом, не треба нехтувати сонцезахисними окулярами, адже лінзи захищають лише рогівку. У солярії, до речі, теж не заборонено використовувати лінзи, перебуваючи в ньому очі потрібно закривати. Рекомендовано застосовувати спеціальні окуляри для солярію, які зазвичай є в салоні.

Засмагаючи на піщаному пляжі, будьте уважні. Потрапляння піску в очі - це причина незручностей і необхідності винімати лінзи, промивати їх, вживати спеціальні краплі для очей.

 

Перед поїздкою на море

Подбайте про повну комплектацію всього необхідного перед відпусткою – докупіть лінзи, потрібну кількість контейнерів (в жаркому кліматі краще міняти їх частіше), розчини, всі краплі, які порекомендує офтальмолог, окуляри та інше приладдя. Не завжди є можливість докупити необхідне, і не факт, що  Ви зможете знайти закордоном, вироби саме тієї торгової марки, яка вам підходить.


18.08.2017