Замовити дзвінок

+38 067 329 4998

+38 067 329 4998

Контактні лінзи і макіяж

Одним з найпопулярніших питань до офтальмологів від прекрасної половини людства є: «Чи буде можливість додати фарби в свій імідж за допомогою декоративної косметики, якщо починати носити контактні лінзи?». Відповідь ствердна - так, буде. Але є певні нюанси.

 

Яка косметика «дружить» з контактними лінзами

 

Звичайно ж, найголовніша рекомендація від будь-якого косметолога і візажиста - користуйтеся якісною косметикою для очей. І це порада не тільки для тих жінок, які носять контактні лінзи. Але коли мова заходить про цей метод корекції або зміні кольору очей за допомогою лінз, тут вже підключаються і офтальмологи зі своїми рекомендаціями, адже у них є свої додаткові критерії якості косметики при використанні контактних лінз. Головне - на упаковці косметики повинно бути вказано, що вона гіпоалергенна, або про це буде свідчити позначка V. A.

 

Така косметика відрізняється низкою характеристик, важливих саме при використанні лінз. Основні з них: текстура, ідеально кругла форма часток, відсутність ароматичних домішок і олій, застосування натуральних мінеральних пігментів. Те, що може потрапити на поверхню очей, таки так, має бути якісним, не завдавати шкоди вмістом речовин,  не подразнювати оболонку очного яблука та рогівку. Тому обирати таку косметику є сенс і у разі, якщо лінзи Ви не носите. Дбайливе ставлення до очей - це завжди плюс.

 

Отже, під час використання контактних лінз косметикою користуватися можна, але тією, що для цього підходить. Крім того, важливо пам’ятати про  низку рекомендацій, яких слід дотримуватися. Вони прості, та не ускладнять особливо Ваші щоденні процедури нанесення декоративної косметики. Ви й не помітите, що вже на рівні звички будете звертати увагу на всі ці важливі моменти. Основні рекомендації:

 

Нанесення косметики і контактні лінзи

 

Наносити макіяж потрібно після того, як лінзи вже надіті, а змивати - тільки після вилучення лінз. Змивати косметику краще засобами на водній основі. Туалетну воду, лаки і дезодоранти слід використовувати до того, як лінзи надіті, або прикриваючи очі. Після розпилення відійдіть на кілька кроків, щоб, відкривши очі, не опинитися в хмарі розпорошеної речовини. Фарбувати вії краще від середини, не бажано їх розчісувати, бо шматочки туші можуть осипатися. Тіні наносьте поролоновим аплікатором, не використовуйте для цього пензликів або ватних паличок. На внутрішній стороні повіки, близько коренів вій, олівець  використовувати не слід.

 

Як вибирати косметику, якщо носите лінзи

 

Туш слід обирати водостійку, щільну і густу. Краще застосовувати туш без тонких волокон у складі, оскільки вони можуть потрапити під лінзу. Один раз на 3-4 місяці замінюйте туш. Тіні купуйте спресовані, адже тіні з блискітками, рідкі тіні протипоказані. Міняйте тіні один раз на півроку. Зволожуючі і тональні креми купуйте без оліі у складі. З метою підкреслення повіки віддавайте перевагу м'яким олівцям, або ж водостійкій підводці. Один раз у три місяці замінюйте олівці і підводки на нові.

 

Вдалим доповненням до іміджу стануть лінзи контактні відтінкові або ті, що повністю змінюють колір очей. Вони бувають як коригувальні, так і суто декоративні.

 

Якщо залишаються питання щодо застосування декоративної косметики під час використання лінз - проконсультуйтеся зі своїм офтальмологом.


18.08.2017