Замовити дзвінок

+38 (044) 490 40 94

+38 (044) 490 40 94

Контактні лінзи для дітей: що повинні знати батьки?

Дитячий зір не досконалий і остаточно формується тільки у 17–18 років. Активно формується все необхідне для бачення: сітківка, зоровий нерв, окорухові м’язи.

 

Зростання організму, зорові навантаження у школі, постійне використання гаджетів — все це робить дитячу короткозорість однією з проблем покоління. Відповідаємо на ваші запитання про контактну корекцію зору у дітей.

 

 

Який оптимальний вік для носіння лінз?

Чи можна дітям носити лінзи? Лінзи, як і окуляри, не мають прямих вікових обмежень. Хоча вважалося, що підлітки справляються з лінзами краще, в ході наукових експериментів американські дослідники вияснили, що вже восьмирічна дитина здатна безпечно користуватися контактними лінзами без допомоги дорослих.

 

Головне впевнитися, що дитина розуміє відповідальність носіння лінз, і навчити її доглядати за цими виробами. Переконайтесь, що дитина сама мотивована носити лінзи, може правильно одягати й знімати КЛ, робити це вчасно й дотримуватися правил гігієни.

 

Наскільки безпечні лінзи для дитячих очей?

Лінзи нового покоління при правильному поводженні безпечні. Сучасні матеріали адаптуються до дитячого ока, не викликаючи ускладнень і подразнення.

 

 

Дотримуйтесь наступних правил для безпечного використання КЛ:

  • підбирайте лінзи дитині тільки з лікарем;
  • контролюйте дитину й регулярно відвідуйте з нею офтальмолога;
  • дотримуйтесь правил гігієни та рекомендацій лікаря;
  • не переношуйте по строку й знімайте лінзи на ніч;
  • не носіть лінзи під час інфекційних захворювань.

 

Навіщо дітям носити контактні лінзи?

Переваги КЛ перед окулярами для дітей:

  • Свобода рухів: дитина бігає, стрибає, грає у рухливі ігри і не боїться впустити, розбити чи загубити окуляри. Лінзи незамінні для юних спортсменів — гімнастика, танці, командні види спорту доступні дітям з дефектами зору.
  • Виключається ризик травми від розбитого скла.
  • Не обмежується поле зору: дужки й оправа не закривають огляд, не викривляється зображення, розміри предметів.
  • Знімається питання психологічного дискомфорту й можливих комплексів: для дитини, особливо підлітка, важливо те, як вона виглядає, а носіння окулярів часто стає предметом жартів у колективі одноліток.

 

 

Чи можна дітям залишатися в лінзах на ніч?

Одноденні й лінзи планової заміни обов’язково знімають на ніч, і у жодному випадку не можна дрімати в них удень. Але якщо у дитини проблеми зі зніманням й одяганням лінз, зверніться до офтальмолога. Після детального огляду й діагностики, він може призначити неперервний режим носіння.

 

Вдосконалення матеріалів для КЛ дозволило створити контактні лінзи пролонгованого носіння. Такі лінзи можна носити, не знімаючи, 7 днів. Певні типи силікон-гідрогелевих контактних лінз, які добре пропускають кисень, носять до 30 днів, не знімаючи. Слідкуйте за станом очей і регулярно відвідуйте лікаря для контролю якості зору.

 

 

Спати дитина може в спеціальних лінзах, які одягають на час сну кожну ніч і знімають вранці. За ніч лінзи змінюють кривизну рогівки, покращують зір, і протягом дня корекція зору не потрібна.

 

Які лінзи краще всього підходять дітям?

Які підібрати лінзи дитині? Ідеальні лінзи для дітей — одноденні. Гігієнічні й безпечні, вони не потребують спеціального догляду й краще всього підходять дітям: їх одягають вранці, а увечері викидають. Якщо дитина готова доглядати за лінзами, лікар підбере лінзи частої планової заміни з «дихаючих» матеріалів.

 

Квартальні й традиційні КЛ дітям, як правило, не призначають. В поодиноких випадках призначають жорсткі газопроникні лінзи: за високого ступеню міопії чи кератоконусі.

 

 

Що повинні знати батьки, якщо їхня дитина носить лінзи?

Крім того, що батьки оцінюють готовність дитини до носіння лінз, вони самі мають вивчити всі тонкощі контактної корекції. Знання правил догляду, зняття, одягання й зберігання КЛ потрібні дорослим, щоб контролювати й підказувати дитині, якщо вона щось забула чи не зрозуміла.

 

Слідкуйте за комфортом дитини й звертайтесь до лікаря за найменшого почервоніння очей чи відхилення від норми, скаргах на дискомфорт.

 

Правильно підібрані КЛ й відповідальне використання стануть вирішенням багатьох проблем корекції зору у дітей.

 

Стаття оновлена 03.05.2018 р.


03.05.2018