Замовити дзвінок

+38 067 329 4998

+38 067 329 4998

Контактні лінзи для дітей: що повинні знати батьки?

З появою комп'ютерів, ноутбуків і всіляких гаджетів дитяча короткозорість стала однією з проблем нового покоління. Адже до причин розвитку міопії додалася ще одна - тривала робота очей на близькій відстані (за екранами гаджетів, біля телевізора). Тому питання корекції зору у дітей постало зараз досить гостро.

Який вік для носіння лінз оптимальніший?

Лінзи, як і окуляри, не мають прямих вікових обмежень. Єдиний момент, який треба враховувати, це те, що дитина повинна навчитися правильно доглядати за цими виробами. Під час численних досліджень було виявлено, що діти ставляться до догляду за своїми лінзами відповідальніше, ніж більшість дорослих. Якщо ви хочете придбати контактні лінзи своїй дитині, обов'язково переконайтеся в тому, що вона зможе їх правильно надягати, знімати, а також дбайливо за ними доглядати. Дитина має виказати готовність і ініціативу самостійно, а не під тиском мами або тата.

 

Наскільки безпечні лінзи для дитячих очей?

Контактні лінзи нового покоління можуть повністю адаптуватися до дитячого ока, не викликаючи ускладнень і подразнень, тому вони повністю безпечні для очей. Варто відзначити, що в деяких випадках лінзи призначають навіть немовлятам, тому батькам з приводу безпеки контактних лінз можна не турбуватися. Якщо дитина дотримується всіх правил  догляду за лінзами і хоче їх носити за власним бажанням, а не під тиском батьків, тоді носіння засобів контактної корекції буде успішним.

 

Навіщо дітям носити лінзи?

Придбання контактних лінз - це не примха дитини, а, в більшості випадків, гостра необхідність. Є сенс міркувати про покупку контактних лінз якщо:

  • Дитина займається танцями, гімнасткою або командними видами спорту.
  • Дитина настільки рухлива, що окуляри можуть впасти з перенісся і розбитися, травмувавши свого власника.
  • Дитина сприймає себе як «білу ворону» в колективі. Вчені довели, що діти, які переходять з очок на лінзи краще вчаться, стають більш комунікабельними, позбуваються комплексів і налагоджують відносини з однокласниками.
  • Обмежене поле зору призводить до того, що дитина часто спіткається і падає.
 

Чи можна дітям залишатися в лінзах на ніч?

Інноваційні розробки призвели до здійснення мрії багатьох користувачів засобів контактної корекції - створення пролонгованих контактних лінз, які можна носити до 30 днів поспіль. За попереднього схвалення лікаря такі лінзи дозволені для використання  як дорослими людьми, так і дітьми. У деяких випадках, коли є проблеми з одяганням і зняттям лінз, безперервний режим стане справжньою знахідкою. Однак, враховуйте, що призначити режим «не знімаючи» може виключно лікар після повного обстеження. Крім того, необхідно один  раз на півроку проходити огляд у лікаря - фахівця з контактної корекції.

 

Які лінзи найкраще підходять дітям?

Ідеальні лінзи для дітей - одноденні. Адже такі лінзи не потребують спеціального догляду, їх потрібно тільки вранці надіти, а ввечері зняти і викинути. Якщо дитина готова доглядати за лінзами, доктор допоможе підібрати лінзи планової заміни з «дихаючих» матеріалів.

 

Що повинні знати батьки, якщо їхня дитина носить лінзи?

Батьки, у певному сенсі, - це ще одні пацієнти офтальмолога. Вони повинні чітко орієнтуватися в правилах догляду за виробами, щоб проконтролювати діїдитини: процес зняття, надягання або занурення в розчин. Також батьки повинні мати необхідні знання, щоб вчасно підказати дитині те, що він забув або не зрозумів. Одне із зобов'язань батьків - стежити за комфортом дитини і звертатися до лікаря при найменшому почервонінні очей, скаргах на дискомфорт або при будь-якому відхиленні від норми.

Якщо дитина буде носити правильно підібрані лінзи і навчиться за ними доглядати, то вона без проблем зможе користуватися ними і в дорослому житті без будь-якого нагадування з боку.


17.08.2017