Замовити дзвінок

+38 (044) 490 40 94

+38 (044) 490 40 94

Якого догляду потребують лінзи

Сучасні лінзи розроблені таким чином, щоб пацієнт відчував максимальний комфорт при носінні й мав 100% зір. Які засоби потрібно застосовувати, щоб контактна корекція планової заміни весь строк зберігала свої характеристики?

 

Залежно від типу лінз використовуйте препарати: розчини для регулярного очищення лінз, багатофункціональні розчини, системи дезінфекції, розчини для зберігання, зволожуючі та змащуючі краплі.

 

 

Правила догляду за контактними лінзами

 1. На лінзи навіть під час носіння попадають часточки бруду, тому щоденно обробляйте КЛ очищуючими розчинами.

 2. На лінзах довготривалого носіння накопичуються білкові та ліпідні відкладення — очищуйте квартальні й традиційні лінзи раз на тиждень ферментними таблетками.

 3. При роботі у приміщеннях із сухим чи забрудненим повітрям, при довготривалій концентрації зору, щоб не пересушувати очі й лінзи, користуйтесь зволожуючими краплями.

 4. Щоб КЛ не висохли і не зіпсувалися, коли знімаєте, залишайте їх у спеціальному розчині в контейнері.

Тільки одноденні й лінзи неперервного носіння не потребують догляду і зберігання. Засоби дезінфекції потрібні, щоб комфортно і безпечно носити корекційні чи кольорові лінзи у денному чи гнучкому режимі:

 • двотижневі;

 • лінзи на місяць;

 • квартальні;

 • традиційні.

Підбирайте засоби з догляду за контактними лінзами за рекомендацією офтальмолога, щоб бути впевненим, що вони підходять вашим очам і типу КЛ, який ви використовуєте.

 

 

Розчини для контактних лінз

На поверхні лінзи накопичується пил та бактерії, через контакт зі слизовою оболонкою утворюються відкладення солей і білку. Щоб КЛ не травмували рогівку, не викликали дискомфорт і подразнення, щоденно ретельно очищуйте їх спеціальним розчином.

 

Сучасні багатофункціональні розчини виконують одразу декілька функцій:

 1. Захищають від пересихання під час зберігання у контейнері.

 2. Знищують і попереджають розмноження бактерій.

 3. Очищуют вироби від відкладень.

 4. Додатково зволожують поверхню КЛ.

 5. Зберігають цілісність слізної плівки.

 6. Утримують вологу.

 

 

Популярні розчини в інтернет-магазині Линзмастер:

 

Ферментні таблетки

МКЛ довготривалого носіння і квартальні потрібно додатково глибоко очищувати від органічних відкладень, з якими не справляються звичайні розчини. Ферменти у складі ензимних таблеток розщеплюють і розчиняють білкові та ліпідні відкладення на рівні молекул, не пошкоджуючи поверхню лінзи.

 

 

Очищувати лінзи ферментними таблетками потрібно згідно з інструкцією виробника раз на тиждень. Етапи глибокої очистки ензимними таблетками:

 1. Налийте у контейнер багатофункціональний розчин.

 2. Розчиніть у ньому таблетки. Важливо: не використовуйте таблетки і розчини різних виробників.

 3. Занурте лінзи в отриману рідину на час, зазначений в інструкції.

 4. Промийте МКЛ чистим розчином.

 

Зволожуючі і змащуючі краплі

При носінні контактної корекції зменшується виділення слізної рідини, може з’явитися відчуття сухості. На стан очей впливають:

 • Сухий клімат, спекотна погода, сильний вітер.

 • Знаходження в приміщеннях, де працює опалення чи кондиціонер, пересушене чи забруднене повітря.

 • Зорова напруга — робота за комп’ютером, іншими гаджетами, на близькій відстані, керування автомобілем.

Зволожуючі краплі омивають око, сприяють інтенсивному утворенню слізної рідини, а змащуючі краплі зменшують тертя між лінзою, повіком та рогівкою.

 

 

Популярні краплі в інтернет-магазині Линзмастер:

 

Аксесуари для контактних лінз

Для маніпуляцій з КЛ використовуйте аксесуари. Пінцети та зйомники підвищують гігієну поводження й безпеку носіння лінз. Зберігайте лінзи у спеціальних контейнерах, а компактний дорожній набір дозволить узяти з собою все необхідне у відрядження чи відпустку.

 

Не забувайте регулярно очищувати і замінювати аксесуари на нові, щоб на них не накопичувались бактерії та часточки бруду.

 

 

Стаття оновлена 11.05.2018 р.


11.05.2018