Сучасні лінзи розроблені таким чином, щоб пацієнт відчував максимальний комфорт при носінні й мав 100% зір. Які засоби потрібно застосовувати, щоб контактна корекція планової заміни весь строк зберігала свої характеристики?
Залежно від типу лінз використовуйте препарати: розчини для регулярного очищення лінз, багатофункціональні розчини, системи дезінфекції, розчини для зберігання, зволожуючі та змащуючі краплі.

Правила догляду за контактними лінзами
-
На лінзи навіть під час носіння попадають часточки бруду, тому щоденно обробляйте КЛ очищуючими розчинами.
-
На лінзах довготривалого носіння накопичуються білкові та ліпідні відкладення — очищуйте квартальні й традиційні лінзи раз на тиждень ферментними таблетками.
-
При роботі у приміщеннях із сухим чи забрудненим повітрям, при довготривалій концентрації зору, щоб не пересушувати очі й лінзи, користуйтесь зволожуючими краплями.
-
Щоб КЛ не висохли і не зіпсувалися, коли знімаєте, залишайте їх у спеціальному розчині в контейнері.
Тільки одноденні й лінзи неперервного носіння не потребують догляду і зберігання. Засоби дезінфекції потрібні, щоб комфортно і безпечно носити корекційні чи кольорові лінзи у денному чи гнучкому режимі:
-
двотижневі;
-
лінзи на місяць;
-
квартальні;
-
традиційні.
Підбирайте засоби з догляду за контактними лінзами за рекомендацією офтальмолога, щоб бути впевненим, що вони підходять вашим очам і типу КЛ, який ви використовуєте.

Розчини для контактних лінз
На поверхні лінзи накопичується пил та бактерії, через контакт зі слизовою оболонкою утворюються відкладення солей і білку. Щоб КЛ не травмували рогівку, не викликали дискомфорт і подразнення, щоденно ретельно очищуйте їх спеціальним розчином.
Сучасні багатофункціональні розчини виконують одразу декілька функцій:
-
Захищають від пересихання під час зберігання у контейнері.
-
Знищують і попереджають розмноження бактерій.
-
Очищуют вироби від відкладень.
-
Додатково зволожують поверхню КЛ.
-
Зберігають цілісність слізної плівки.
-
Утримують вологу.

Популярні розчини в інтернет-магазині Линзмастер:
Ферментні таблетки
МКЛ довготривалого носіння і квартальні потрібно додатково глибоко очищувати від органічних відкладень, з якими не справляються звичайні розчини. Ферменти у складі ензимних таблеток розщеплюють і розчиняють білкові та ліпідні відкладення на рівні молекул, не пошкоджуючи поверхню лінзи.

Очищувати лінзи ферментними таблетками потрібно згідно з інструкцією виробника раз на тиждень. Етапи глибокої очистки ензимними таблетками:
-
Налийте у контейнер багатофункціональний розчин.
-
Розчиніть у ньому таблетки. Важливо: не використовуйте таблетки і розчини різних виробників.
-
Занурте лінзи в отриману рідину на час, зазначений в інструкції.
-
Промийте МКЛ чистим розчином.
Зволожуючі і змащуючі краплі
При носінні контактної корекції зменшується виділення слізної рідини, може з’явитися відчуття сухості. На стан очей впливають:
-
Сухий клімат, спекотна погода, сильний вітер.
-
Знаходження в приміщеннях, де працює опалення чи кондиціонер, пересушене чи забруднене повітря.
-
Зорова напруга — робота за комп’ютером, іншими гаджетами, на близькій відстані, керування автомобілем.
Зволожуючі краплі омивають око, сприяють інтенсивному утворенню слізної рідини, а змащуючі краплі зменшують тертя між лінзою, повіком та рогівкою.

Популярні краплі в інтернет-магазині Линзмастер:
Аксесуари для контактних лінз
Для маніпуляцій з КЛ використовуйте аксесуари. Пінцети та зйомники підвищують гігієну поводження й безпеку носіння лінз. Зберігайте лінзи у спеціальних контейнерах, а компактний дорожній набір дозволить узяти з собою все необхідне у відрядження чи відпустку.
Не забувайте регулярно очищувати і замінювати аксесуари на нові, щоб на них не накопичувались бактерії та часточки бруду.

Стаття оновлена 11.05.2018 р.