Замовити дзвінок

+38 (044) 490 40 94

+38 (044) 490 40 94

Які краплі для очей вибрати?

Вам набридла фраза "Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я"? Не сперечаємося, звучить нудно і заїжджено. Але ми все одно повторимо її, перш ніж говорити про краплі для очей.

 

Якщо у вас з'явився свербіж, дискомфорт, сльозотеча або відчуття піску в очах — сходіть на консультацію до офтальмолога. Пам'ятайте, що неприємні відчуття можуть бути викликані різноманітними захворювання: запальними, інфекційними, алергічними і т.д. Самі ви не зможете поставити діагноз і підібрати ефективні ліки. Так що довірте цю справу лікарю.

 

Які краплі можна вибирати самостійно

Без ризику нашкодити очам ви можете використовувати тільки зволожуючі і поживні краплі. Їх ви можете купити без рецепта і попередньої консультації офтальмолога. Однак перед застосуванням все-таки не буде зайвим порадитися з лікарем. Адже ви можете помилитися, неправильно визначивши причину дискомфорту або вибравши не ті ліки.

 

 

Для наочності наведемо приклад. 

 

У чоловіка 43 років кілька місяців червоніють і сльозяться очі при роботі за комп'ютером. Він заходить в інтернет, читає статті і вирішує, що у нього "синдром сухого ока". Вибирає зволожуючі краплі і починає ними користуватися. Але полегшення не приходить. Згодом очі сльозяться все більше і навіть з'являються головні болі.

 

Чоловік в паніці йде до лікаря. І той відразу ж діагностує пресбіопію — вікову далекозорість. Виявляється, що саме вона викликала хворобливі симптоми. Лікар підбирає чоловікові окуляри для читання, після чого весь дискомфорт відразу ж зникає.

 

Чи варто було мучитися стільки часу?

 

 

Це всього лише приклад. Насправді неприємні симптоми можуть бути викликані не тільки пресбіопією. Вони нерідко вказують на алергічний кон'юнктивіт, блефарит, кератит, увеїт і масу інших хвороб. Подумайте, чи зможете ви розрізнити їх? І чи готові страждати від наслідків самолікування? Якщо ні, то краще сходіть до лікаря.

 

Краплі для роботи за комп'ютером

Постійна робота за комп'ютером призводить до пересихання очей. Вони червоніють, подразнюються і починають сльозитися. Це завдає чимало дискомфорту і заважає продуктивній роботі.

 

Для боротьби з сухістю в цьому випадку використовують такі краплі:

 

Перераховані препарати містять гіалуронову кислоту. Це природна речовина з обволікаючою, зволожуючою і заживляючою дією. Вона створює на поверхні ока гідрофільну плівку, яка утримує вологу і знімає подразнення. Завдяки гіалуроновій кислоті краплі ефективно зволожують очі і прибирають всі неприємні симптоми.

 

 

Перш ніж використовувати зволожуючі краплі для очей, сходіть на прийом до офтальмолога. Він проведе огляд і скаже, в чому проблема. Якщо знадобиться, він підбере вам препарат з потрібною в'язкістю. Адже різні зволожуючі засоби призначені для боротьби з різними стадіями синдрому сухого ока. Якщо при легкій сухості вам вистачить крапель, то при важкій знадобиться гель.

 

Краплі для догляду за контактними лінзами

Людям, які починають користуватися лінзами, також необхідні зволожуючі краплі. Вони прибирають відчуття сухості і дискомфорту, завдяки чому допомагають звикнути до наявності МКЛ на очах.

 

Для догляду за контактними лінзами підходять такі краплі:

 

До складу перерахованих препаратів входять різні зволожуючі компоненти. Однак всі очні краплі відмінно змочують лінзи і поверхню очі, відновлюючи тим самим структуру слізної плівки. Вони прибирають відчуття сухості і забезпечують максимальний комфорт протягом дня.

 

 

У деяких людей контактні лінзи викликають розвиток синдрому сухого ока. Боротися з цим захворюванням також можна за допомогою зволожуючих крапель. Однак в цьому випадку їх повинен підбирати офтальмолог.

 

При необхідності лікар порадить вам замінити контактні лінзи на більш якісні, які не будуть "пересушувати" очі.

 


24.09.2018