Замовити дзвінок

+38 (044) 490 40 94

+38 (044) 490 40 94

Скільки можна носити контактні лінзи, не знімаючи

Кожні контактні лінзи (МКЛ) мають свій термін носіння. В одних можна ходити 1 день, в інших — по 8-10 місяців. Дотримуватися режиму заміни МКЛ вкрай важливо, адже від цього залежить здоров'я очей.

 

Проте багато користувачів намагаються схитрувати і зекономити. Вони носять лінзи довше дозволеного терміну, нехтуючи своєчасною заміною. А це призводить до неприємних наслідків. За статистикою, з ускладненнями зазвичай стикаються саме ті люди, які порушують правила догляду за МКЛ.

 

Недотримання термінів носіння лінз

Недотримання термінів носіння і заміни лінз — одна з основних причин ускладнень.

 

На сьогоднішній день ситуація така. Багато людей купують дешеві гідрогелеві МКЛ і носять їх з ранку до пізньої ночі. А часом навіть засинають в них або ходять по кілька днів, не знімаючи. Притому що такі вироби розраховані на 8-12 годин носіння. І ходити в них довше — небезпечно.

Іноді трапляється, що люди плутають режим носіння з режимом заміни. Наприклад, в описі зазначено "щомісячні лінзи". Користувачі мимохідь читають це і вирішують, що у виробах можна безперервно ходити протягом 30 днів. Йдуть і роблять це, а потім лікують ускладнення.

 

Таке трапляється, коли люди купують лінзи самостійно, не консультуючись з офтальмологом. Або неуважно слухають поради лікаря і надалі нехтують ними.

 

Думка офтальмологів

Сьогодні чимало користувачів купує лінзи в інтернет-магазинах. І багато хто з них лінується розбиратися в нюансах. Вони замовляють перші-ліпші вироби, найчастіше ті, що коштують дешевше. І носять їх, порушуючи всі мислимі і немислимі правила. Результати не змушують себе чекати. Багато пацієнтів стикаються з ускладненнями вже через кілька місяців, в кращому випадку — років.

 

Непереносимість, алергічні кон'юнктивіти, неоваскуляризація рогівки, виразки і кератити — саме від цих захворювань страждають необережні користувачі.

Щоб не отримати небезпечні ускладнення, потрібно ретельно дотримуватися правил. Підбирати МКЛ необхідно тільки разом з лікарем. Адже лише фахівець знає особливості і характеристики кожної моделі. І тільки він зможе підібрати підходящі вироби.

 

Що стосується режимів носіння, тут потрібно бути особливо уважними. Якщо ви вирішили користуватися лінзами, ви просто зобов'язані знати відмінності між позначками DW, FW та EW.

 

Режими носіння контактних лінз

Існує три режими носіння МКЛ:

  • Денний (Daily Wear, DW). Розрахований виключно на денний носіння протягом 8-12 годин. Однак деякі силікон-гідрогелеві вироби з хорошою киснепроникністю можна носити в денному режимі до 16-18 годин поспіль.

  • Гнучкий (Flex Wear, FW). Допускає періодичне засинання в контактних лінзах. МКЛ з гнучким режимом можна носити по 2-3 дні поспіль. Але їх необхідно періодично знімати і очищати.

  • Пролонгований (Extended Wear, EW). Дозволяє ходити в лінзах безперервно, до 7 днів поспіль.

 

Всі контактні лінзи потрібно періодично знімати і чистити багатоцільовим розчином або пероксидного системою. Як часто — залежить від їх режиму носіння.

 

Деякі виробники виділяють ще і безперервний режим носіння (Continuous Wear, CW). Він дозволяє ходити в МКЛ протягом 30 днів поспіль, не знімаючи і не очищаючи їх. Однак лікарі не рекомендують цього робити. Будь-який офтальмолог підтвердить, що лінзи з позначкою CW краще носити в пролонгованому режимі. Тобто знімати і очищати хоча б раз на тиждень.

 

Режими заміни МКЛ

Залежно від частоти заміни виділяють кілька груп контактних лінз:

Контактні лінзи необхідно викидати після закінчення терміну експлуатації. Якщо на упаковці вказано, що МКЛ розраховані на 1 місяць, то їх потрібно міняти по закінченню одного місяця. І ніяк інакше.

 

Як вибрати відповідні лінзи

При виборі МКЛ потрібно звертати увагу на їх режим носіння і термін заміни. Ці характеристики лінз повинні збігатися з ритмом і звичним способом життя людини. Як саме?

 

Наведемо приклади:

  1. Людям, котрі планують ходити в лінзах по кілька днів поспіль, слід вибирати вироби з пролонгованим режимом носіння.

  2. Чоловікам і жінкам, котрі іноді забувають знімати МКЛ, краще купувати лінзи з гнучким режимом носіння.

  3. Для відряджень, занять спортом, поїздок на море і відвідувань басейну підійдуть МКЛ щоденної заміни. Вони найбільш гігієнічні та безпечні у використанні. А головне — не вимагають очищення.

  4. Для щоденного багатогодинного носіння слід купувати лінзи з силікон-гідрогелю з хорошою кисневої проникністю. Вони не викликають гіпоксії і неоваскуляризації рогівки навіть при тривалому використанні.

 

Лінзи для безперервного носіння

На сьогодні у продажу є декілька моделей МКЛ, в яких можна ходити безперервно (тиждень і навіть цілий місяць).

 

Однак нагадаємо про рекомендації лікарів. А кажуть вони ось що. Якщо на лінзах написано, що їх дозволяється носити 30 днів поспіль, — робити цього не потрібно. Хоча б раз на тиждень їх слід знімати, щоб очистити і продезінфікувати. Це необхідно для профілактики інфекційних ускладнень.

Air Optix Night & Day Aqua

Мають високу киснепроникність і гладку зволожену поверхню. Відмінні гігієнічні характеристики дозволяють носити їх до 30 днів, не знімаючи. Додатковою перевагою Air Optix Night & Day Aqua є асферический дизайн. Він забезпечує приголомшливу якість зорового сприйняття.

Biofinity

Ще одні щомісячні лінзи безперервного носіння. Biofinity мають низький модуль пружності, а їх поверхня зволожена за технологією Aquaform. Це гарантує максимальний комфорт при носінні. А висока киснева проникність робить МКЛ абсолютно безпечними в використанні.

Acuvue Oasys With Hydraclear Plus

Двотижневі контактні лінзи з відмінними гігієнічними характеристиками. Їх використання має свої нюанси. Acuvue Oasys With Hydraclear Plus можна носити 2 тижні в денному або гнучкому режимі. У пролонгованому — тільки 1 тиждень. Після цього МКЛ слід викинути і замінити новими.

 

Pure Vision 2

Контактні лінзи щомісячної заміни. Pure Vision 2 мають високу кисневу проникність, зволожені поверхні і систему нейтралізації аберацій. Вони забезпечують якісне зорове сприйняття, оскільки роблять видиму картинку яскравішою і чіткішою. З дозволу офтальмолога лінзи можна носити місяць, не знімаючи.

1-Day Acuvue Oasys with HydraLuxe

Одні з кращих одноденних лінз. Завдяки унікальній технології зволоження 1-Day Acuvue Oasys with HydraLuxe можна носити до 18 годин поспіль. Міняти їх потрібно кожен день, що має своїм переваги. Адже одноденні МКЛ є найбільш гігієнічними і безпечними в носінні. А вибирають їх найбільш вимогливі користувачі.


31.01.2019