Замовити дзвінок

+38 (044) 490 40 94

+38 (044) 490 40 94

Що таке радіус кривизни контактних лінз

Радіус кривизни (базова кривизна, base curve, BC) — це одна з основних характеристик контактних лінз. Її обов'язково враховують при підборі засобів контактної корекції. Адже від цього залежить правильність посадки МКЛ, комфорт людини і здоров'я її очей.

 

Базова кривизна вказує на ступінь вигнутості контактної лінзи.

 

Чим менше BC, тим сильніше вигнута лінза. Вироби з маленьким радіусом кривизни виглядають більш округлими, з великим — плоскими.

 

 

Навіщо визначати Base Curve

Розмір і форма очного яблука індивідуальні, тому відрізняються у різних людей. У одних рогівка більш плоска, у інших — опукла.

 

Будь-яка контактна лінза повинна добре коригувати зір і бути зручною. А для цього їй необхідно правильно "сісти" на рогівку. Це можливо лише в одному випадку: якщо кривизна внутрішньої поверхні МКЛ відповідає базовій кривизні рогівки. Тобто має таку ж ступінь вигнутості, як і рогова оболонка ока.

 

 

Лінза з невідповідним BC ніколи не "сяде". Вона не буде відповідати формі рогівки і не приляже до поверхні ока.

 

Носіння такої МКЛ викличе масу неприємних симптомів:

  • дискомфорт;

  • затуманення зору;

  • сльозотечу;

  • відчуття стороннього тіла в оці.

 

Крім цього МКЛ з невідповідною базовою кривизною травмують рогівку. Їх носіння призводить до загибелі поверхневого епітелію, появи ерозій і виразок. А в деяких випадках — навіть до запального ураження рогівки та утворення більма.

 

Щоб уникнути всіх цих ускладнень, необхідно носити МКЛ з відповідним радіусом кривизни.

 

Як дізнатися свій BC

Визначити базову кривизну зможе тільки лікар офтальмолог. Для цього йому потрібно провести спеціальне дослідження — рефрактокератометрію.

 

Щоб дізнатися свій BC, потрібно піти в оптику і обстежитися у фахівця з підбору контактної корекції. Той проведе повний огляд і визначить всі необхідні параметри: діоптрійність, базову кривизну і діаметр контактних лінз. Потім лікар випише рецепт, за яким можна буде купити МКЛ.

 

 

Діапазон радіусів кривизни

Стандартними вважаються лінзи з BC = 8.6. Однак існують МКЛ з базовою кривизною від 7.3 до 9.1.

 

У продажу легше всього знайти вироби з BC = 8.5, 8.6 і 8.7. Це пояснюється тим, що вони найбільш затребувані і підходять більшості людей. Контактні лінзи з більш рідкісними радіусами знайти складніше. Досить часто їх доводиться замовляти в індивідуальному порядку.

 

 

Корисні поради і рекомендації

  1. Купуйте МКЛ тільки за рецептом лікаря. Пам'ятайте, що лише фахівець зможе підібрати вироби з параметрами, які підійдуть вам.

  2. Слідкуйте за тим, щоб вибрані вами лінзи мали потрібний BC. Невідповідність на 0.1-0.2 одиниці не критична. Наприклад, маючи BC рогівки = 8.6, ви можете купити лінзи з BC = 8.7. Швидше за все вони вам підійдуть.

  3. Якщо ви наділи МКЛ і відчули дискомфорт, зніміть їх і промийте розчином. Не допомогло? Значить ідіть до лікаря. Цілком можливо, що МКЛ погано "сіли". Офтальмолог легко визначить це при огляді.

  4. Ні в якому разі не носіть лінзи з невідповідним BC. Пам'ятайте, що це може викликати небезпечні ускладнення. Якщо МКЛ не підійшли, сходіть до лікаря. щоб той підібрав вам інші.


21.12.2018