Замовити дзвінок

+38 (044) 490 40 94

+38 (044) 490 40 94

7 правил для комфортного носіння контактних лінз

Контактні лінзи — універсальний метод корекції зору. Якщо ви носите лінзи нещодавно чи тільки збираєтесь зробити таку важливу покупку, ознайомтесь з простими правилами, які роблять носіння лінз максимально зручним та безпечним.

 

1. Не засинайте в контактних лінзах

В КЛ, не призначених для сну, спати не можна. Якщо ви їдете на пару днів на дачу, збираєтесь на гостини з ночівлею чи просто любите подрімати після обіду — впевніться, що контейнер і флакон з багатофункціональним розчином у вас під рукою.

 

 

Гідрогелеві лінзи, не призначені для сну, пропускають менше кисню, ніж потрібно при закритих очах. Ви прокинетесь з різзю, відчуттям піску, сльозотечею, лінза може «прилипнути». Уже після 15 хвилин сну в КЛ денного носіння виникає гіпоксія й набряк рогівки — причина ерозії тканин ока.

 

Якщо у вас немає часу чи підходящих умов для догляду за лінзами, зверніться до лікаря й підберіть «дихаючі» контактні лінзи, які носять у пролонгованому режимі чи неперервно.

 

2. Користуйтесь одноденними лінзами

Одноденні лінзи — гігієнічний і безпечний вид КЛ. Їх не потрібно очищати і зберігати, а значить не потрібні багатофункціональні розчини, ферментні таблетки чи контейнери. Кожного разу одягайте нову пару й викидайте після носіння. Це рішення зводить до мінімуму можливі ускладення, викликані носінням лінз, та незручності, пов’язані з витратою часу на догляд за КЛ.

 

3. Очищуйте лінзи від відкладень

Якщо вчасно не очищати лінзи довготривалого носіння, вони псуються, втрачають свої оптичні якості, чіткість зображення й загрожують проблемами зі здоров’ям.

 

Для лінз планової заміни використовуйте багатофункціональні розчини чи пероксидні системи очищення: вони захищають ваші очі від білкових відкладень, вірусів та найпростіших мікроорганізмів. Так лінзи прослужать весь термін, зберігаючи свої характеристики.

 

 

4. Дотримуйтесь гігієни і правил з догляду за лінзами

  • мийте руки перед кожним одяганням і зніманням лінз;
  • користуйтесь тільки багатофункціональними розчинами, призначеними спеціально для зберігання й очищення конкретних виробів;
  • не змішуйте різні розчини в одному контейнері;
  • лінзи не можна змочувати слиною, використовувати для зберігання водопровідну, дистильовану, мінеральну воду;
  • змінюйте контейнер при зміні КЛ і мінімум раз на місяць.

 

5. Навчіться правильно одягати і знімати лінзи

По статистиці основну шкоду контактним лінзам приносить неправильне поводження. Якщо ви не вмієте правильно одягати чи знімати лінзи, виріб можна порвати чи подряпати, зробивши його непридатним для використання. Правильно одягнута лінза носиться комфортно й якісно корегує зір.

 

Якщо важко розрізнити сторони лінзи, використовуйте КЛ зі спеціальним маркуванням, наприклад, Bausch & Lomb чи Johnson & Johnson.

 

 

6. Відмовтесь від лінз під час застуди та сезонної алергії

Контактні лінзи і застуда — не сумісні: нежить, температура і понижений імунітет роблять очі вразливими перед бактеріями і підвищують ризик зараження. Тому при перших симптомах застуди чи інфекційних захворювань зніміть КЛ чистими руками і покладіть у контейнер зі свіжим розчином. До одужання користуйтесь окулярами.

 

Якщо не можете відмовитися від лінз, використовуйте одноденні, які не потребують догляду й максимально безпечні для очей.

 

 

7. Використовуйте зволожуючі краплі

Через брак вологи в повітрі КЛ «підсихають», що позначається на комфорті носіння: лінзи відчуваються, з’являється відчуття піску, очі швидше стомлюються. Низька вологість повітря характерна для опалюваних та кондиціонованих приміщень — нагрівання й охолодження «висушують» повітря . В цей час на допомогу прийдуть  зволожуючі краплі.

 

Краплі, представлені в нашому магазині, можна використовувати, не знімаючи лінзи.

 

Відчувайте себе завжди комфортно, забуваючи про те, що носите контактні лінзи. З нашими порадами контактний спосіб корекції зручний, доступний та простий!

 

Стаття оновлена 07.05.2018 р.

 


07.05.2018